Wpis z mikrobloga

Taguje obszernie bo może ktoś się z tym zderzył.
Od ~20 dni biorę bupropion 150mg ale od około 3 zobaczyłem, że moje suty są dość bolące. Wyczytałem na reddicie, że jest to rzadki efekt uboczny po tym środku prowadzący do ginekomastii. Odstawiłem ten środek, ogólnie to zawsze byłem skinny fat, ale od gimnazjum mimo, że byłem chudy miałem dość duże cyce niby też dlatego, że moim głównym rodzajem jedzenia była pierś kurczaka więc może ginekomastie mam od dawna. W mojej głowie rodzą sie pytania:
- Zakładając, że to wymieniony wyżej lek to spowodował to po jakim czasie najlepiej udać się na usg by zweryfikować czy to ginekomastia czy lipomastia, odczekać tydzień, dwa czy od razu?
- Czy jeśli to naprawdę ten lek spowodował to czy w przypadku innych lekarstw też jestem bardziej narażony na ten rzadki efekt uboczny przykładowo przy benzodiazepinach?
#ginekomastia #mirkokoksy #narkotykizawszespoko
  • 3
Ja mam tak samo. Jestem na SNRI a teraz na SSRI od kilku lat. Na USG wyjdzie czy tkanka jest gruczołowa (gino) czy tłuszczowa (lipomastia). W moim przypadku to jest czysta lipomastia, oprócz tego mam za wysoki cholesterol. Jestem aktywny fizycznie, jem zdrowo, jestem generalnie szczupły (~75kg przy 180cm wzrostu) ale tłuszcz wokół klatki piersiowej mimo wszystko mam widoczny. Pytałem kiedyś o to androloga nawet i jego zdaniem to efekt uboczny antydepresantów.