Wpis z mikrobloga

Z tym szkoleniem wojskowym po maturze to akurat jest dobry postulat. Dla młodych byłaby to przygoda, bo ćwiczenia mieliby razem z rówieśnikami. W wieku 19 lat jeszcze takie coś można wspominać miło, bo nie odciąga cię to od pracy za którą musisz wyżywić rodzinę lub spłacić kredyt i nie spędzasz czasu z jakimiś sebami z fabryki kurzu.

Trochę młodych na studiach samodzielnie zgłaszało się na Legie akademicką, bo widzieli w tym fun.

Naturalnie to jest dobry pomysł i sam żałuję, że takiego szkolenia nie przeszedłem, póki miałem beztroskie życie. Teraz została mi strzelnica od święta i to tyle.

Każdy, kto krytykuje ten pomysł jest piwniczakiem i aspołecznym przegrywem, który się boi i to jest jedyny powód

#kanalzero #wojsko #wojna #obowiazkowecwiczeniawojskowe #polityka
  • 19
  • Odpowiedz
Tylko niech mi zapłacą taka pensje jak mam w pracy.


@Kopyto96: Co za problem wziąć urlop bezpłatny na 2 miesiące i iść się szkolić dla ojczyzny, skoro to jest takie super to chyba jesteś się w stanie poświęcić, skoro młodzi też to będą musieli zrobić? Dawać starsi przykład ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kopyto96

Teraz została mi strzelnica od święta i to tyle.


Przecież oni by na takim szkoleniu uczyli się strzelać z drewnianego patyka. Policja i wojsko dostaje jakieś ultra małe przydziały amunicji do wystrzelania a oni by 18 latkom dali amunicję xD widzę że popłynąłeś swoją wizją prosto do Nibylandii
  • Odpowiedz
Za bezpłatny urlop nie oplace najmu


@Kopyto96: To weź kredyt, skoro chcesz ludziom po maturze psuć plany, to chyba jesteś w stanie się tyle poświęcić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LegendarnyOdkurzacz: O właśnie, co w sumie stoi na przeszkodzie przywrócenia przysposobienia obronnego i nauki teorii w ramach tego przedmiotu + jakieś np. dwutygodniowe "kolonie" w koszarach dla wszystkich uczniów, żeby przećwiczyć praktykę? Tego typu wyjazdy (np. jednodniowe ćwiczenia) mogłyby nawet odbywać się wielokrotnie na przestrzeni obowiązkowej edukacji.
  • Odpowiedz
@Zle_Japko: Można by więc okroić materiał (co i tak ma nastąpić). Wydaje mi się, że wiedza i praktyka z zakresu obrony cywilnej itp. jest w obecnym klimacie geopolitycznym znacznie ważniejsza, niż ta o liczbie orbitali atomowych glinu dla humanisty czy o skutkach pokoju westfalskiego dla religii i ustroju Rzeszy dla ścisłowca/przyrodnika (o czym każda z tych grup i tak zapomni dwa dni po sprawdzianie).
  • Odpowiedz
@Kopyto96:

przygoda

Czyli powrót do mentalnego gimnazjum, gnębienie, darcie ryja i zero wolności osobistej? Z pewnością nie zryje to psychiki młodych mężczyzn jeszcze bardziej.
  • Odpowiedz
  • 0
@sildenafil: Typie, ewidentnie zaburzony jesteś i masz fobie społeczną i to mocną. Od roku srasz o to wojsko. To, że miałeś takie dzieciństwo, nie oznacza, że dorośli ludzie zachowują się w ten sposób. Wyjdź z domu i zobacz. Jesteś tym typem człowieka, który mówi "nie pójdę na siłownię bo jak źle coś zrobię to będą nade mną stali i się smiali"
  • Odpowiedz
Jakie plany w wieku 19 lat od razu po maturze? Przed studiami to jakieś 4.5 miesiąca laby


@Kopyto96: A to 19 latek nie może mieć planów? Może ktoś już ma ogarniętą pracę, albo jakieś kursy czy szkolenia, albo podróże, albo pomoc rodzinie, albo po prostu ma ochotę siedzieć i drapać się po dupie. Chcesz żeby ludzie szli na obowiązkowe szkolenia? Miej jaja i sam się zgłoś, tylko bez żadnych "JA
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Jak trafimy do jednej jednostki na szkolenia, to codziennie bede ci wsadzal leb do kibla, moze przezyjesz w ten sposob fajna przygode i bedziesz mial co opowiadac po powrocie do cywila. Skoro tak bardzo potrzebujesz hierarchizacji i wykonywania rozkazow, to ja cie moge nauczyc poslusznosci, bedziesz chodzil jak w zegarku parobku.
  • Odpowiedz
szkoleniem wojskowym po maturze to akurat jest dobry postulat


@Kopyto96: krótkie szkolenie... cyk przymusowa przysięga i bilecik mobilizacyjny na wojne do 60 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz