Wpis z mikrobloga

#polska #wojna #michalkiewicz #rosja #ukraina #usa #niemcy #polityka

Co sądzicie o strasznej teorii spiskowej red. Stanisława Michalkiewicza dotyczącej rozbiorów Polski?

-zamrożenie konfliktu Rosja-Ukraina
-Ukraina traci kilka obwodów na rzecz Rosji
-w rekompensacie od USA Ukraina dostaje tereny Polski (Zakerzonie)
-USA próbuje nam wmówić, że to jakiś zalążek nowej unii jagiellońskiej
-jako państwo zadłużone na prawdopodobnie już ponad 2 biliony Polska będzie bardzo podatna na wszelkie naciski
-USA wraz z Niemcami układają nowy porządek w Europie
-Niemcy wykorzystując słabość Polski doprowadzają (zgodnie z art. 116 niemieckiej konstytucji) do przesunięcia granic do linii z 1937 r. na pozwolenie proniemieckiego rządu Tuska
  • 20
  • Odpowiedz
-w rekompensacie od USA Ukraina dostaje tereny Polski (Zakerzonie)


@LordDamianus: xD

Ale dobra, załóżmy, że potraktujemy ten pomysł poważnie. Michalkiewicz jakoś nie wspomniał, jaki interes miałoby mieć USA w zapewnianiu jakichś reparacji Ukrainie. Dla samego osłabienia Polski przed agresją Niemiec? Raczej zbędny zabieg, gdyby Niemcy zaczęły się poważnie zbroić, z pomocą USA. Ciekawe też z jakiego powodu w interesie USA miałoby być rozrośnięcie się Niemiec, do tego kosztem przychylnej USA Europy
  • Odpowiedz
@LordDamianus: straszne glupoty;

co realnie moze sie wydarzyc to konfederacja uni europejskiej i bardzo temu kibicuje, pomimo ze wielu ludzi bedzie sadzilo ze to prawdziwy zamach na suwerennosc ;)

  • Odpowiedz
@M4rcinS: ehh mój stary czyta dużo Michalkiewicza i potem musze słuchać o tym jak to niemcy zaraz nam zabiorą śląsk, a Ukraina wejdzie w sojusz z rosją i zaatakuje nas naszym wlasnym sprzętem, ale w sumie nam nic nie zabiorą bo wcześniej zabiorą nam żydzi i będzie tu judeopolonia. (,)
  • Odpowiedz
@galicjanin: Ja znam jedną. Że Rosja walczy przeciwko temu aby zapobiec opanowaniu świata przez NWO. Ale póki co słyszałem ją tylko od Tarasiuka a on siedzi w świecie rosyjskich szurów i ich teorii spiskowych które są tak debilne że w Polsce by się po prostu nie przyjęły.
  • Odpowiedz