Wpis z mikrobloga

#suzuki #dacia #samochody #zakupauta #auto

Mirki,
Przeglądam oferty nowych aut, bo rynek używanych mnie załamał XD

Szukałem czegoś do 60k na spokojnie by dozbierać pożyczyć, na 10 które mnie interesowały 6 było oszukanych. Suzuki kizashi 45k „polski” był #!$%@? w USA i sprowadzony. XD inny ewidentnie bity na przodzie bo się spady na zdjęciach nie zgadzają ani odcień. Kolejny po „remoncie silnika” ale jazda próbna tylko na miejscu pasażera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poddałem się i szukam czegoś taniego w finansowaniu co spełni moje potrzeby. 65% miasto, 35% trasa. Średnio 13-17k rocznie(w zależności ile na motocyklu przejeżdżę danego roku).

Czy jakaś marka oprócz Dacii ma fajne finansowanie? Kontaktowałem się z Suzuki i ich oferta dla Vitary 4x4 mnie nie powaliła wpłata własna 36k, 47 rat po 1800 i balonowa 30k.( no miesięczna jest stanowczo za duża. Jak na auto w podstawowej wersji.)

Zastanawiam się czy nie poczekać na nowego Dustera w hybrydzie(jeśli będzie 4x4) albo ten nowy model o którym słyszałem Bigster? Bodajże.

Znacie może marki z lepszym finansowaniem? Które nie jest najmem jak w przypadku skody xd
GajuPrzegryw - #suzuki #dacia #samochody #zakupauta #auto 

Mirki,
Przeglądam oferty ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Zastanawiam się czy nie poczekać na nowego Dustera


@GajuPrzegryw: ja bym poczekał, tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ile hybryda będzie kosztowała (i, że w tej cenie można już kupić nie-dacie).

albo ten nowy model o którym słyszałem Bigster


@GajuPrzegryw: premiera przewidywana dopiero w 2025r. no to tak realnie musiałbyś 1,5-2 lata na niego czekać. No i będzie większy i droższy od dustera więc w twoim przypadku to zupełnie
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw:

Przeglądam oferty nowych aut, bo rynek używanych mnie załamał XD


I to jest kolego BARDZO DOBRA decyzja. Miałem dokładnie tak samo, szukałem do 40k, potem do 60k, potem doliczyłem, że warto mieć z 15-20k na pierwsze naprawy i inne bzdury - i w tym momencie używane przestało się opłacać, zwłaszcza, że obecne w tej cenie na rynku auta raczej nie są tanie w naprawach, ani nie gwarantują, że kupisz je
  • Odpowiedz
@wkrk dzięki. Myślałem tylko nad SUVami bądź kombi. Kompakty odpadają bo są za małe na moje potrzeby. Mam Civica i nie mieści mi się tam pies ani jego klatka transportowa.(sznaucer olbrzym)

Też mam nadzieję na troszkę lepsze wyciszenie niż w kompakcie. Bo u mnie przy 120 można ogłuchnąć.

Ja patrzyłem z Hyoundaia na Juka jest teraz na promce dość tani max wersja 118k chyba.

Przy Daci to tylko duster mnie interesuje na
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw

Myślałem tylko nad SUVami bądź kombi. Kompakty odpadają bo są za małe na moje potrzeby.


Ja tak samo, polecam jednak wybrać SUV, bo wygoda jazdy w wysokim aucie jest ogromna.
Zostaje Vitara (mniejsze ale lepsze), duster (większy), jakieś crossovery typu Stonic raczej odpadają, bo też będą małe.

A teraz ciekawostka: słyszałeś o MG ZS ? To chińska marka która szturmuje teraz Polskę, i mają dość tanie ceny na start. Opinie jak
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: Wlazłem na tag, bo też przymierzam się do nowej Dusterki, a dodatkowo myślałem o hybrydzie, ale z cennika wychodzi, że będzie dość droga (ok. 112 tys. zł). Co rozumiesz przez fajne finansowanie w Dacii? Zastanawiam się, czy nie kupić, ale przyznam, że 112 to juz dla mnie duży wydatek, chciałem zmieścić się w 90 tys.
  • Odpowiedz
@wkrk głównie dla mnie barierą jest finansowanie. Nie mam problemu odłożyć. Jednak szkoda mi wpakować się w jakąś podejrzaną używkę, a mój staruszek ma już 23 lata. Tak przerdzewiał, że szyba czołowa pękła ( ͡° ͜ʖ ͡°) i po prostu max do pierwszych miesięcy 2025 trzeba go zastąpić.

Zostanie na miasto, bo przy 140 to ja zdrowaśkę odmawiam by rama nie jebła ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
@ArmaturaGramatura jak wejdziesz na stronę można dobrze dopasować spłatę w kredycie smart. Co prawda musisz uważać na ratę balonowa, ale z tego co rozumiem można ją rozbić.

Ja patrzę tylko na 4x4 więc extreme wersja to 116k chybał podgrzewanymi siedzeniami włącznie.
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: to poczekaj na dacię aż wyjdzie nowy duster. Suzuki ma awaryjność w Vitarze na poziomie 4,5% (są w topce bezawaryjnych) a Dacia w Dusterze 17% (topka najbardziej awaryjnych).

To bank udziela kredytu a nie salon. Podpytaj w Santanderze lub ING niech wyliczą. Powinno być podobnie.
  • Odpowiedz
@Dabliuem grupa jest nie dość reprezentacyjna Suzuki ma dużo niższa sprzedaż niż Dacia. I też silniki Dacii wcześniejszych generacji zostawiały dużo do życzenia.

Ale wiadomo Vitara>Duster. Zobaczę jak pozałatwiam sprawy z motorem przed sezonem to znowu podzwonię po salonach. Może mi coś lepszego zaproponują.

Jako, że nowe auto to chce go wprowadzać do garażu. A mam podjazd +/- 35% nachylenia nawet więcej pewnie między dwoma budynkami. Patrząc na wymiary po 8-9cm miejsca
  • Odpowiedz
A teraz ciekawostka: słyszałeś o MG ZS ? To chińska marka która szturmuje teraz Polskę, i mają dość tanie ceny na start. Opinie jak na razie są ok, pytanie jak z awaryjnością i naprawami.


@wkrk: Niestety nie mają 4x4 w modelu MG ZS, wchodzi on dopiero w modelu MG HS który jest sporo droższy i jest hybrydą.
  • Odpowiedz