Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
elo, mam nietypowa sytuacje i nie wiem co zrobic xD

otoz pracuje sobie w firmie x na stanowisku it juz dluzszy czas. Jakis czas temu przypadkiem zgadalem sie z ziomkiem z innego zespolu. Tak se gadalismy, wszystko spoko, traktowalem go jak kumpla. Od jakiegos czasu zaczelismy schodzic bardziej na tematy finansowe, ja mu cos tam gadalem ze no hajs u mnie sredni i ogolnie, to planuje pewnie zmiane zespolu albo roboty. Chcialem isc w strone data engineeringu, ewentualnie cos z devopsem. Pech chcial, ze ten kumpel akurat byl z zespolu data no i zaangazowal sie na tyle, ze cos tam pogadal ze swoim menadzerem i finalnie dowiedzialem sie od tego, ze bylaby opcja przejsc do ich zespolu za kilka miesiecy - przez ten czas, ten kolega byllby moim "mentorem", doszkalał mnie (bo sam tez sie ucze) i na koncu zmienil bym oficjalnie zespol. Ucieszylem sie, bo to jednak rozwój, wieksza kasa no i z pewnoscia latwiej mi przejsc w firmie w ktorej pracuje niz z zewnatrz. Jednakze, kumpel ten zacza odstawiac jakies dziwne akcje - tutaj cos probowal pojsc ze mna na basen (xD), cos do kina, raz gdzies na miescie na jedzenie, pozniej cos proponowal zebym wpadl do niego. Ja go raczej zbywalem, nie bylem zainteresowany. Pozniej zaczely sie jakies glupie teksty, ze z tylu tez fajnie wygladam, probowal mnie ewidentnie poderwac. Traktowalem to jak jakis glupi zart, a na koncu sie dowiedzialem, ze on nie bedzie sie ze mna bawil w kotka i myszke xD wtedy uznalem ze to przesada, olałem go, ale chłop się zreflektował i po 2-3 dniach zaczał ze mną rozmawiać jakby gdyby nic się nigdy nie stało. Dalej wali podtekstami, ale troche juz mniej.

i teraz mam zagwozdke - zachowac resztki godnosci, olać te mozliwość rozwoju, kopnąć typa w dupsko i szkolić się dalej na własną rękę żeby móc zmienić robotę za jakiś czas, czy udawać miłego i brnąć w to? Obawiam sie, ze jakbym skorzystal z drugiej opcji, to koles moglby mi z czasem robic na zlosc i sie "wyżywać", jakbym go dalej odrzucał

#pracbaza #programista15k #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz