Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie ze mną kompot(òóˇ). Dzisiaj po latach walki dostałem takiego SMSa ;) Kawalerka 50m2 w wojewódzkim w końcu moja. Czuje się dobrze człowiek ( ͡ ͜ʖ ͡)

Z drugiej strony naszła mnie rozkmina. Sprawdziłem sobie rynkową cenę mieszkań w podobnej lokalizacji i nie mogłem uwierzyć. Wychodzi na to że moje mieszkanie w parę lat podrożało około 150%. Jak w dzisiejszych czasach ktoś młody ma pozwolić sobie na swój kąt jeśli za małe mieszkanie musi zapłacić między 500k-1kk? Ceny wywaliło w kosmos i nawet zarabiając dobrze 10-15k teraz jest bardzo ciężko coś kupić. To nie jest kraj dla ludzi ( _)

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny
Mufasaaa - Mirki pijcie ze mną kompotᕦ(òóˇ)ᕤ. Dzisiaj po latach walki dostałem takieg...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Mufasaaa: props gratuluję. Chwilę odpocznij, przewal trochę kasy na głupoty, rower, konsola, może jakaś wycieczka, pożyj chwilę za ratę. Plany na później? Mieszkaniowo-oszczędnościowe?
  • Odpowiedz
  • 16
@Adas_Zgodka Konsole mam dwie, rower też, na wakacje jeżdżę, nie mam żadnych potrzeb:/ Później pewnie coś większego, mieszkanie albo dom. Ale teraz zbierać na coś to jak odkładać kasę do dziurawego worka, nigdy się nie uzbiera
  • Odpowiedz
@Mufasaaa a o ile wzrosły ci zarobki w czasie kiedy spłacales kredyt? Może części też o tyle podskoczyły dochody i to oni kupują te mieszkania.
U mnie na osiedlu sprzedają wykończone mieszkania w cenie x2.5 względem tego co było sprzedawane w 2015, ale zarobki wzrosły nam więcej niż o tyle razy to
Od 500k kredytu wychodzi rata 3.5k to jak zarabiasz 15k to dasz radę z takim kosztem, mniej za tyle i
  • Odpowiedz
  • 0
@stan-tookie-1 jakoś około 3-4 razy większe. Obok ktoś sprzedaje coś ponad 40m i chce za to 700k, to jest patologia. Kredyt na pół życia i 40m twoje, a kiedy czas na założenie rodziny itd
  • Odpowiedz
@Mufasaaa kawalerka 50m2? Nie te czasy kolego. To duże rodzinne mieszkanie dla 2+2 spokojnie a abo 2+3. Kawalerka teraz to prędzej do max 20-25 m2 pomieszczenie usługowe i tyle.
  • Odpowiedz
@Mufasaaa to czemu patologia? Zarabiasz X4 a coś zdrożało x1.5. no i z mieszkaniami nigdy nie było tak że 1 osoba kupowała jak bułki w sklepie, w poprzednim rzucie, powiedzmy 2000- 2010 popularne były kredyty na 4-6 osób gdzie całą rodzina się podpisywała pod kredytem dla pary. Jak względem najmu wychodzi rata podobnie to dalej opłaca się wziąć ten kredyt.
  • Odpowiedz
  • 1
@Loloman XD mi to samemu już jest za ciasno bo przydał by się dodatkowy pokój na biuro, a z dziewczyną robi się już tłocznie. Nawet nie myślę o tym jak bym coś zmajstrował to już by było ciężko
  • Odpowiedz
@conamirko no tak i inżynier który buduje budynki też nabrał doświadczenia i by chciał zarabiać więcej.tez pytanie w jakiej branży bo część ludzi dostaje podwyżki za staż a nie za zmianę zakresu pracy jak np nauczyciele
  • Odpowiedz
  • 0
@januszkasprzykowski Spłacisz na spokojnie, za parę lat to 200k nie będzie robiło wrażenia na Tobie. @stan-tookie-1 Ja nie narzekam, ale zarobki wzrosły bo się doszkalałem mocno i zmieniłem sposób zatrudnienia. Innym w tym czasie nie wzrosły tak zarobki, ale ceny wzrosły wszystkim
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: inflacja i wzrost wynagrodzenia związany z wyższym wykształceniem to dwa niezależne procesy. Wystarczy zobaczyć o ile wzrosło minimalne w ostatnich 3 latach i to nie jest x4

Po co głupio próbujesz udowodnić coś czego nie istnieje w rozmowie z randomem z neta? Nigdy mnie nie widziałeś na oczy i nigdy nie zobaczysz. Mogę mieć 13 lat XD
  • Odpowiedz
  • 0
@conamirko dokładnie o to samo mi chodzi co Ty napisałeś. Nic nie udowadniam i nie mam zamiaru, nawet jeśli byś miał 13 lat to niec nie zmienia, mogę dyskutować nawet z 5latkiem jeśli mówi rzeczowo
  • Odpowiedz
@Mufasaaa i niestety na rzeczach dostępnych dla ludzi spoza naszego kraju i jednocześnie limitowanych jak no mieszkanie w centrum dużego miasta te ceny jeszcze wzrosną. Dalej za zachodzie Europy jest drożej to jest pole do wzrostów. Ja stawiam że będzie właśnie jak na zachodzie, część ludzi nigdy nie będzie w stanie kupić mieszkania i będzie musiała wynajmować od tych którzy kupili za wczasu
  • Odpowiedz