Wpis z mikrobloga

Oglądam te filmy zagranicznych ochotników na Ukrainie i jestem w szoku. To chyba angole i amerykanie bazując na akcencie. Goście są wyszkoleni jak jacyś komandosi z gry komputerowej. Wydawane komendy, sposób strzelania, ruchy. To wygląda nieziemsko, a w starciach z jakimś buriatem któremu wciśnięto karabin i po 2 tygodniach kazano atakować ich przewaga musi być bardzo duża .

Kasują tych kacapów z taką gracją, że chciałem sprawdzić filmik, a obejrzałem całe 15 minut. Trzeba być grubym krejzolem żeby zgłosić się tam na ochotnika ale widać, że lubią to co robią. Opad szczęki powoduje, że najpierw oglądamy scenę z góry z rozrysowaniem pozycji a potem POV. Szkoda tylko, że nie wiemy jak skończyli ci którzy oberwali.

W chłopaków wali dron kamikaze co ciekawe wychodzą z tego cali. I tu pojawia się moje pytanie. Czy te systemy do walki z dronami (takie strzelby na fale) są skierowane przeciw małym dronom kamikaze/DJI czy dużym jednostkom takim jak Shahedy? W tym drugim przypadku bezpieczniej je chyba zestrzeliwać konwencjonalnie.

#wojna #rosja #ukraina
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@wszystkogra: 548 strona tematu Ukraina na sadisticu

Tytuł filmu: Zagraniczni ochotnicy (Amerykanie, Kanadyjczycy) z jednostki „Chosen Company” i ukraińscy żołnierze z 59. Brygady Zmotoryzowanej szturmują pozycje rosyjskie, kierunek Awdijewki. - 23.08.2023.
  • Odpowiedz
  • 1
@oydamoydam: To chyba to. Dzięki wielkie, bo nie mogłem dla kolegi znaleźć linku z YT :)

W 6:00 minucie gość dostaje dronem. Ciekawy obraz szoku i pewności, że dostałeś, a okazuje się, że masz mega fart.
Mniej farta gość w 9:00 ale jak widać chyba też żyje
  • Odpowiedz
@oydamoydam: kurcze ale mi się smutno zrobiło 10:10 widać, że gość wygląda na ogara 5 sec wcześniej kadr na jego twarz a później dostaje seria i chyba już z aniołkami :/ głupia śmierć jak wszystkie inne na wojnie zresztą, no nawet jak mają ten przelicznik korzystny 3:1 to i tak jednak 1 umiera Ukrainiec
  • Odpowiedz
@DawCioS: Chwilę później opatrują go i z nim rozmawiają. Na końcu jest podsumowanie RU:22 zabitych i dwóch pojmanych, UA:2 rannych i skasowany Humvee. Do tego który wbiegł im do okopu nie strzelali ponieważ nie był uzbrojony, myśleli że chce się poddać.
  • Odpowiedz