Wpis z mikrobloga

@jezus_cameltoe: z tyłu głowy mam od jakiegoś czasu, żeby sobie kupić biblię, koran i torę, przeczytać i porównać. Z drugiej strony wolę scifi i jest tyle świetnych pozycji, że minie sporo czasu, aż zrealizuję pomysł.
@Cadore nie no co prawda całego starego nie czytałem ale znam fragmenty, np #!$%@?ł mnie kiedyś fragment księgi tobiasza xd

Zdarzyło się, że pewnego dnia Tobiasz będąc znużony grzebaniem zmarłych, powróciwszy do swego domu, położył się przy ścianie i zasnął. Podczas gdy spał, spadł z gniazda jaskółczego ciepły gnój na jego oczy, i zaniewidział.
@Cadore: @jezus_cameltoe stary testament faktycznie jest do dupy. Państwo Izrael tylko to potwierdza. Nowy testament to już majstersztyk, ale głupi ludzie nie rozumieją co tam jest napisane.

No taka przypowieść o talentach. Ojciec dał dwóm synom po 500 patentów. Jeden kupił mieszkanie w Warszawie a drugi wpłacił na lokatę. Po powrocie z podróży ojciec wezwał synów i zapytał o talenty.

Pierwszy odpowiedzial. Patrz ojcze, kupiłem mieszkanie na Bemowie za 500 talentów.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Romp3K:

wielu kapłanów, teologów i biblistów czyta Biblię na okrągło i na okrągło ją rozważa, a mimo to nadal są wierzący, a nawet dzięki temu pogłębiają swoją wiarę ¯\(ツ)/¯


Kwestia jest prosta - jeśli chcesz wierzyć, to będziesz szukał pretekstów aby wierzyć jeszcze mocniej.

Jeśli natomiast do sprawy podejdziesz konstruktywnie, to wystarczą pierwsze dwa rozdziały PŚ (Księga Rodzaju) żeby zauważyć, że tu nie ma żadnej prawdy objawionej, a są tylko zgadywanki