Wpis z mikrobloga

@Lolenson1888: yesu ile ja przehandlowałem rzeczy na wczesnym allegro, to głowa mała. Telefony, sprzęt komputerowy - licytowałem, negocjowałem i kupowałem taniej, używałem (lub nie) i sprzedawałem drożej. Wtedy licytacje miały sens.

A dzisiaj interfejs nie ma być ergonomiczny, tylko ma cię zatrzymać na stronie na możliwie długi czas, zmusić do przeklikiwania się przez kolejne podstrony i wskazać promowane produkty. Jak szukasz czegoś mniej popularnego albo w dziwnej odmianie, to #!$%@? można
A dzisiaj interfejs nie ma być ergonomiczny, tylko ma cię zatrzymać na stronie na możliwie długi czas, zmusić do przeklikiwania się przez kolejne podstrony i wskazać promowane produkty


@missioncritical: nie masz racji, ani nawet nie masz pojęcia o głównych zasadach ecommerce. Jest dokładnie na odwrót. Na przeklikiwaniu przez strony się nie zarabia, dlatego Amazon i Allegro dodaje funkcjonalności takie jak "Zakup jednym kliknięciem". Amazon nawet nie pyta o CVV, bo łatwiej
@Gronbarr: to było robione pod rozdzialke 800x600, przeskaluj to na full choćby i masz czyste menu tekstowe bez stockiwyvh obrazków, animacji, „super okazji” i innych cudów na kiju. Reklamy na 1/4 ekranu to rzeczywiście niespotykane dzisiaj jak masz bez adblocka 2/3 na każdym portalu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@pieknylowca: mi od strony kupującego się sprawdza obecna strona allegro, może poza dopuszczeniem chińskich sprzedawców. Porównaj konkurencję typu amazon czy ebay, nawet ali. W przeciwieństwie do nich, wyszukiwanie na allegro działa jak należy. Na amazon.pl jeśli wpiszesz słowo “słoik” i posortujesz na podstawie średniej oceny klientów i dasz 4 gwiazdki w górę to wyskoczy po kolei: pojemnik bez pokrywki, świeczka zapachowa, słoik z drewnianą pokrywą wypełniony słowami “fuck” wyciętymi z drewna,
@Morf: @krzystar zamówić Wam coś? xD
Siedzieliście na "cafe allegro"? Tam to był folklor, koleś co codziennie przygotowywał "poranną dawkę humoru" i "wieczorną dawkę humoru" z jakimiś żarcikami, które dziś pewnie by były postrzegane jako grażynacore.
Jakieś akcje typu "zlew na misia" wtedy to było, tera to nie ma.

Konto założone w 1999r, w pierwszej 300-setce użytkowników allegro
dddobranoc - @Morf: @krzystar  zamówić Wam coś? xD
Siedzieliście na "cafe allegro"? T...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-13 o 10.20.29

Pobierz
@dddobranoc: A myślałem ze ja jestem stary.....Jesteś z nami: 23 lata, 9 miesięcy, 26 dni. Wtedy było więcej takich serwisów i allegro wcale nie było najlepsze. Ja dobrze wspominam OneTwoSold.pl. Kupiłem tam kino domowe od producenta Thomson Scenium
@EliG: było było :D jeszcze był znany świstak.pl oraz mniej znana arena.pl - tę drugą reklamowała Kayah i do wygrania było Audi TT za rejestracje, wtedy to było auto robiące "wow" jak dziś Ferrari.
W sumie dużo wspomnień z "tamtego" internetu i nie da się ukryć, że dla żartów założenie konta przełożyło się na jakieś doświadczenia w późniejszym życiu i całkiem niezłe zarobki itd
dddobranoc - @EliG:  było było :D jeszcze był znany świstak.pl oraz mniej znana arena...

źródło: 210d79b4-5763-4a3b-a902-e70ed4e651d8

Pobierz