Wpis z mikrobloga

@chud: polecam podcast z tą panią - https://www.youtube.com/watch?v=DnEJrgc1BCk zwłaszcza, że niesamowicie przyjemnie się jej słucha, mnie przekonała i wprowadziłem pewne zmiany zgodnie z jej filozofią.

@Alzena: nie lubię takich mądrości - dodaj jeszcze, że wszystko jest dla ludzi, na coś trzeba umrzeć, oddychanie też uzależnia itp, takie mądrości podpitego wujka ¯\(ツ)/¯
@rtone no ale to prawda, więc o co chodzi? Nawet cukrzykowi, który zje jednego batonika z cukrem raz na jakiś czas nic się nie stanie, o ile oczywiście kontroluje swoją chorobę na codzień.
@Alzena: Chodzi o to, że to nie prawda, jest cała masa trucizn które są szkodliwe niezależnie od dawki, jak i cała masa żywności zdrowej dla człowieka, którą można jeść w kilogramach. Plus zupełnie nie wiem co wnoszą takie mądrości, cukier jest jednoznacznie zły i spożywamy go za dużo, należy o tym mówić, starać się zmienić i pomagać innym.
@rtone jeśli masz na myśli arszenik to tak, jest szkodliwy niezależnie od dawki. Ale mówimy o szeroko pojętej żywności - cukier nie jest zdrowy, ale stosowany z umieram nikomu nie zaszkodzi. Nawet czysta woda pita zbyt szybko w zbyt dużych ilościach może prowadzić do zatrucia. Takie są fakty.