Wpis z mikrobloga

Szybko rosną te zarobki.
https://businessinsider.com.pl/finanse/tyle-trzeba-zarabiac-miesiecznie-by-lapac-sie-do-grupy-10-proc-najbogatszych-w-polsce/m909mtm
Z businessinsidera wynika że już co 10 Polak zarabia brutto 100 tys. 400 euro rocznie czyli 36 k PLN miesięcznie.
A jak tam u was?

Trochę mnie to dziwiło bo jeszcze pamiętam że przed pandemią jak zmieniałem pracę było że 10% przekracza te 8k brutto.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/najbogatsi-polacy-wiemy-ile-trzeba-zarabiac-zeby-byc-w-gornym-1-proc/lm2kng2

w październiku 2018 r. barierę wejścia do górnego decyla stanowiły miesięczne zarobki na poziomie 8 239 zł brutto


Szybko się zmienia.
#ciekawostki #praca #pieniadze #zarobki #pracbaza
  • 16
@masz_fajne_donice:

Z businessinsidera wynika że już co 10 Polak zarabia brutto 100 tys. 400 euro rocznie czyli 36 k PLN miesięcznie.


Nie, nie to wynika

A najbogatsze 10 proc. dostaje dziesięciokrotnie więcej – 260 tys. 260 zł (100 tys. 400 euro) rocznie


Czyli 20 parę tysięcy miesięcznie
11160 brutto miesięcznie to teraz może 12 za rok 2023 jest a 13 za 2024. Mowa oczywiście tylko o zatrudnionych.


@masz_fajne_donice: Ale też 90. centyl zarobków mógł stać się 80. To nie jest stała wartość którą można wyznaczyć inflacją.
@Bejro: No wiem że mogła - ale sądzę że moje oszacowania są całkiem niezłe na podstawie mojej wiedzy o rynku pracy i wiedzy o statystyce i tendencjach wzrostowych przez ostatnie lata. Więc jak nie masz jakichś sensownych argumentów - lepszych wyliczeń to po co tracimy czas?
@Bejro: Ale GUS nie szacuje a podaje zarobki pracowników na UoP w firmach ponad x pracowników.
GUS też podaje że kobiety zarabiają ledwie kilka procent mniej niż mężczyźni

In general, in Poland, men earn 47.9% more than women.

Jak te paylab prowadzi statystyki? Z ogłoszeń w necie czy deklaracje pracowników xd

Ale fajna stronka.
@Bejro: Tak działa.

Osoba, która w kwestionariuszu stwierdzi, że przez co najmniej część czasu pracuje na wybranym stanowisku, staje się respondentem i otrzymuje bezpłatne wynagrodzenie porównując średnią z próbki referencyjnej. Próbka jest tworzona przez innych respondentów zgodnie z wypełnioną pozycją i regionem.

To jednak GuS ma nieco lepsze dane bo pochodzą z firm.