Wpis z mikrobloga

Mam zamiar przeprowadzić się do Holandii. Chciałbym jednak nie jechać tam w ciemno tylko zorganizować sobie przed wyjazdem pracę. Może to być praca przez agencję. Jak takiej szukać? Na jakich stronach są ogłoszenia takiej pracy?

Ale jednocześnie nie chcę mieszkać w tych całych "hotelach" agencyjnych tylko sobie wyjechać kilka dni przed i na spokojnie znaleźć jakiś pokój w miarę blisko pracy.

Czy to ma szansę się udać?

#holandia #niderlandy #emigracja #pytanie #kiciochpyta
  • 43
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: jeśli szukasz roboty na magazynach to jednocześnie raczej nie będzie cię stać na wynajem pokoju. Lepiej na początek brać co daje agencja i z czasem samemu coś ogarnąć

Najlepiej nie jechać przez agencję bo to złodzieje. Robotę zazwyczaj masz w pakiecie z pokojem za który płacisz bez względu na to czy masz pracę dlatego jest to patologiczny układ znany w Holandii. Jednocześnie bez ich zakwaterowania nie dostaniesz pracy xd
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn bo nikt nie robi tego w kilka dni, niektorzy probuja cos wynajac miesiacami a ty liczysz, ze cos znajdziesz w kilka dni na spokojnie i jeszcze blisko pracy
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: Wynajmują, ale wygląda to trochę inaczej niż myślisz. Mieszkań/pokoi w normalnych cenach jest mało, więc jeżeli uda ci się już coś wynająć, to na wstępie płacisz kaucję, często jest to trzykrotność miesięcznego czynszu, a także przedstawiasz właścicielowi odcinki wypłat ze swojej pracy, dzięki czemu ma jakikolwiek pogląd na to, czy będzie cię w ogóle stać na wynajem pokoju. Jeżeli jedziesz pierwszy raz i nie jesteś wykwalifikowanym pracownikiem, to niestety
  • Odpowiedz
@cotozazycie tutaj bardziej chodzi o to, ze jak wlasciciel bedzie mial do wyboru opa ktory jest w holandii 5 minut i jeszcze jest polakiem, albo wyplacalnego holendra to logiczne kogo wybierze
  • Odpowiedz
@cotozazycie: @Saddam_Husajn: To prawda, co piszą inni. Holandia jest małym krajem, a żyje tu tyle ludzi, co połowa ludności Polski. Wynająć coś, jest bardzo trudno, bo chętnych dużo, a ofert mało. To powoduje, że ci, co mają coś do wynajęcia, wybierają sobie osoby, które mają pracę, itp., mieszkanie to już całkiem trudno jak nie ma się kontraktu bezterminowego bezpośrednio z firmą. Na początek pokój z agencji, to jest
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: wg mnie jeśli zaznaczysz "pokoje" jest 70 stron na całą Holandię. No ale pewnie tak jak piszą - pierwszeństwo będą mieli Holendrzy. Badałeś sprawę jaka jest możliwość wynajęcia czegoś swojego od początku mając oszczędności w Norwegii, Szwecji, Danii?
  • Odpowiedz
@cotozazycie: Byłem kiedyś w Holandii na zbiorach. Mam załatwiony holenderski numer ubezpieczenia. Całkiem miło mi się tam pracowało. Znam tylko angielski z języków obcych a Holendrzy posługują się nim na co dzień. Holandia wydaje się więc więc naturalnym i najlepszym w moim przypadku wyborem.

A no rzeczywiście jest 70 stron. Masz rację. Ale większość nieumeblowanych. Z meblami o wiele mniej.
  • Odpowiedz