Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem skrajnym fobikiem społecznym z problemami żywieniowymi, który młodość stracił na lęku, depresji, lata 20-30 tułał się po lekarzach żeby jakoś stanąć na nogi i w wieku 35 lat zarabiam 4k netto, a oszczędności mam 25k.
Pytanie jest takie, w co mógłbym ulokować pieniądze żeby coś skapywało mi co miesiąc?

Z biegiem czasu uświadomiłem sobie, że nigdy nie uda mi się funkcjonować jak normalny człowiek i moja chora głowa zawsze wygra ze mną. Odpada mi sporo możliwości zarobkowania, bo zwyczajnie psychicznie nie poradzę sobie.
Szukałem czegoś, gdzie będzie mały kontakt z ludźmi i nie chciałem całego życia spędzić na totalnie fizycznej pracy. Po kilku latach pracy jako ślusarz pomyślałem o cnc i tam na razie jestem. Ale widzę, że i tutaj będzie ciężko mi przebić się, bo często odczuwam stres związany z tym, że coś spie*dolę.

Studia inżynierskie skończone, ale i tak prawie nic z nich nie wyciągnąłem, bo ciężko się uczy, gdy codziennie były myśli o samobóju.
Wszystko związane z komputerami odpada, mam uraz, bo ojciec programista myślał, że straszeniem, grożeniem, siłą, przemocą i innymi zagrywkami zmusi człowieka do bycia programistą. Więc udało mu się to i skutecznie mnie zniechęcił do tego.

Stąd też moje pytanie o to z czego brać pieniądze? Po pracy jestem zmęczony przez gromadzący się stres i histaminę, a mój organizm nie rozkłada jej i po prostu wegetuję dochodząc do siebie.

#pracbaza #gielda #lokaty #inwestowanie #pieniadze



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 24
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: daj sobie spokój z giełdą i stock pickingiem bo jak coś pójdzie nie po twojej myśli i stracisz duży % oszczędności to będziesz w jeszcze gorszym stanie, ewentualnie jakieś obligacje czy etf na indeksy. Z 25k i tak niewiele wykręcisz chyba,że masz w planach dokładać co miesiąc
  • Odpowiedz
@normalny_chlop: co do zasady się zgadzam, ale od kiedy prokurator na państwowym garnuszku zarabia miliony? oczywiście prokurator generalny, zastępcy itd., zarabiają dobrze, ale szeregowi których jest najwięcej to liczą zarobki na poziomie 10k
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @konrad-durlak, taki jest plan na razie, żeby postarać się zwiększać kompetencje.

@Wookie2020, @ubranyGRUBAS, @sforce, @cichy-spokojny-grzeczny, @drylu09, ok dzięki za info

@normalny_chlop, to co napisałeś jest tak głupie, że jedyne co odpiszę ci będzie "czemu nie jesteś drugim bezosem, skoro jesteś normalnym chłopem? Masz wszystko co potrzeba do tego, a pewnie podniecasz się jakimiś śmiesznym bilonem w kraju kwitnącej cebuli".
Odpiszesz
  • Odpowiedz
Tu niema jednej najlepszej odpowiedzi.
Nie wygrasz unikając konfrontacji.
Skoro masz zawód w ręku, to musisz próbować to wykorzystać. Możesz kupić maszyny którymi będziesz zarabiać.
Giełda nie uczyni cię bogatym przy tak niskich wpłatach.

6.15% tyle średnio rocznie wyciągam z giełdy, to jest niecałe 130zl miesięcznie przed podatkiem od twoich 25 tysięcy.
Nie tędy droga.

Jeśli już chcesz kupować aktywa, to w Twoim wypadku, tylko obligacje skarbowe.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @normalny_chlop, O czym ty w ogóle gadasz nieudaczniku? Niby normalny chłop, a nawet zarobić kasy jak bezos nie potrafi. Weź się życie za rogi, bo takich gadek jak twoja to słyszałem setki. Widzisz, przyszedł taki bezos i powiedział, że da się i zrobił to. A ty? Żyjesz na poziomie robaka do takiego bezosa i odpowiadasz jakiemuś randomowi, który nic nie znaczy dla ciebie.
Bez odbioru.

  • Odpowiedz
@normalny_chlop:

Udzielasz typowi najrozsądniejszej w wątku rady, gdy inni #!$%@?ą kocopoły o obligacjach przy 25k wkładu (_ ) to #!$%@? cię jeszcze zwyzywa.. Inny debil nie czyta ze zrozumieniem i #!$%@? o milionach w prokuraturze. Wykopki.. ()
  • Odpowiedz
zarobki na poziomie 10k


@justlogin: Po co Ci więcej jak masz pracę spokojną i pewną do końca życia (zwłaszcza że prorok ma stan spoczynku a nie emeryturę, więc nie musi się martwić o starość).
Do tego jak jesteś prokuratorem w powiatowym i budujesz sobie dom za pół ceny mieszkania w Warszawie. Od gołodupca do 10k miesięcznie to duży awans. Wystarcza na komfortowe i udane życie. Też pewnie nie będę nigdy zarabiał
  • Odpowiedz