Wpis z mikrobloga

Coraz więcej laptopów jest tworzona jako jednorazówka, każdy współczesny laptop 2023-2024 ma taką niską jakość wykonanych materiałów, że przeciętna chudziutka kobieta jest w stanie go złamać. Trafiła mi się perełka Acer Aspire Vero cienki jak igła złamane zawiasy po przez lekkie nadepnięcie nogą na laptopa. Jeszcze odwiedzały inny serwis tzw. Januszex który popsuł matrycę a zresztą, sami to #!$%@? zobaczcie jak panowie majstry urwali taśme i #!$%@?ł kondensatory

#elektronika #serwispc #zzyciaserwisanta #serwisujzwykopem #lutujzwykopem #pcmasterrace #januszex
  • 26
@zenon_z_chorzowa1: Bo apple to akurat marka premium, której jestem fanem i z chęcią ją naprawiam, rezygnuje za miesiąc z pc i zwykłych laptopów bo januszostwo nie zna granic. Poprzedni serwis nic nie robił- Oto efekt na górze, nic nie robił nic a nic tylko #!$%@?ł kondensatory taśme i #!$%@?ł cyjanoakrylu
łamane zawiasy po przez lekkie nadepnięcie nogą na laptopa.


@Chio_: no nie może być, sprzęt który powinien być używany na biurku czy tam na kolanach nie wytrzymał nadepnięcia. No faktycznie gówna teraz robią, kiedyś to jak się nadepnęło na laptopa to noga odpadała
#!$%@?ć kondensatory i urwać taśme to trzeba być debilem, chyba że to klient wyrwał


@Chio_: kiedyś lapek brata trafił do takiego "specjalisty", no i jakoś podobnie sprzęt skończył
@vulcanitu: Tak, oczywiście jeszcze 100zł się należy za diagnozę, albo podobny przypadek u na kanale u Rafała Bielawskiego 400zł za diagnozę i mycie w myjce ultradźwiękowej płyty z macbooka która nie była do tego przystosowana
każdy współczesny laptop 2023-2024 ma taką niską jakość wykonanych materiałów, że przeciętna chudziutka kobieta jest w stanie go złamać


@Chio_: Jak złamie ThinkPada czy innego Latitude to powinna dostać medal i być przebadana, bo może jest mutantem.
@Chio_: mowisz o jednorazowkach to przeciez dokladnie sa macbooki, #!$%@? ci sie ram? serwis, #!$%@? ci sie dysk? serwis, tam pierdnac nie mozesz bez wylutowywania ukladow i przerabiania firmwaru, nawet rafal nie wszystko robi
@Chio_: Asus, Acer, medion i Lenovo to gówno plastikowe, niskie modele hp i dell również. Tak było, jest i będzie. Tylko ułomki zaklinają rzeczywistość, że te produkty są lepsze bo tańsze niż Apple ;)
@L3gion: No chyba że mowa o tych obecnych gdzie Lenovo ma pełną wyjebkę i przycina na kosztach jak leci.

@Pan_Slon: No tak, Macbooki które po pierwsze mają inny ekosystem oprogramowania, po drugie kosztują znacznie więcej, po trzecie mają zerową wentylację, a po czwarte są celowo projektowane tak aby się psuły i nie dało się ich naprawić jak to Pan Louis Rossmann pokazywał wiele razy. Wpadnie jedna kropelka tam gdzie nie
@Pan_Slon: No tak, jeden atut metalowej obudowy przewyższa wszystkie wady które nie doskwierają innym konstrukcjom. O ile Lenovo i tu nie przycięło na kosztach, to ThinkPady mają metalowy szkielet w plastikowej osłonie, a Macbooki nie mają nic na swoją obronę pod względem wytrzymałości. ;)
@Pan_Slon: Kierowałem ten post do inteligentnych, którzy rozumieją to aby złamać laptopa wystarczy po prostu mieć siłę, a tu przyszły osoby które chwalą delle thinkpady i inne gówno na intelu i3 z 2011 /2012 roku. Sam mam Macbooka Pro 16-cali z 2023 roku i nie ugina się i nie psuje, gdy się zepsuje naprawię i będzie służył jeszcze lata, miałem taki wyjściowy HP do tuningu samochodu skanowania błędów i innych prac
@supra107: Macbooki mają pełno wad ale ilość zalet jest większa, a jak wieźmiesz pod uwage innych producentow z tego segmentu to okazuje się, że jest taniej niż Dell czy HP itd Paradoks ;)
@supra107: A co jeśli ci powiem, że jesteś tylko jednym z wielu fanów googledroida i windowsa? Mam takiego Hp w garażu przeznaczonego do tuningu ecu napraw lpg od strony softu i innych elektroniczynych pierdułek a ugina się jak guma mimo tego, że kosztował 5 500 na intelu i7, więc nie mów, że są dobrej jakości jeśli zobaczę kiedyś takowy u siebie na serwisie i stwierdzę, że jest wytrzymały to odpowiem ci,