Wpis z mikrobloga

Hej, czy można jeździć z usterką termostatu? Mam awaryjną sytuację, że czeka mnie dłuższa trasa i nie mam jak postawić samochodu na warsztat. Licznik temperatury płynu chłodniczego pokazuje max 70 stopni i co chwila faluje +/- 5 stopni w każdą stronę. Czy jest to groźny objaw dla silnika? Samochód to Skoda Octavia III 1.4 tsi 150km

#samochody #motoryzacja #warsztat #mechanikasamochodowa #mechanika #skoda #volkswagen #vag #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
@Blackol12: można jechać. masz po prostu duży obieg wody i tyle. gorzej jakby było odwrotnie i zablokował się na zamkniętym wtedy by się przegrzewał.
  • Odpowiedz
@Blackol12: Można jeździć warunkowo na zasadzie przez parę dni po parę / paręnaście km po swoim mieście / powiecie, by np. przeczekać do kolejnego tygodnia. Sprawdzając codziennie stan płynu chłodzącego i stan oleju, i czy nie robi się masło pod korkiem. Ale nie pchałbym się absolutnie w dłuższe trasy z uszkodzonym termostatem. Zostaw auto w warsztacie, a na trasę skorzystaj sobie z auta z wypożyczalni.
  • Odpowiedz
@Blackol12: kiedyś ludzie nie przejmowali się czymś takim jak uszkodzony termostat. Chyba w każdym samochodzie który kupiłem musiałem na dzień dobry wymieniać termostat.
  • Odpowiedz
@biskup2k: ja miałem kiedyś taką sytuację, że jak oglądałem auto to normalnie było zimne, odpalone przejechane, specjalnie nie gasiłem aby sprawdzić czy się nagrzewa i wentylatory się załączają i wszystko było ok. w drodze do domu już się nie nagrzewał xd
  • Odpowiedz