Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#nieruchomosci #ogrzewanie #dom #gaz #ocieplenie #budownictwo

Pytanie do osób, które ogrzewają dom jednorodzinny gazem. Rozważamy w przyszłym roku ocieplenie domu jednorodzinnego. Mamy ogrzewanie gazowe (własna butla w ogrodzie). Podobno po ociepleniu w jakimś stopniu spada ilość zużytego gazu do ogrzewania. Słyszałem różne opinie - że spada zużycie o 10%, o 20%, a nawet 30%. Prośba o wypowiedź do osób, które mają porównanie odnośnie zużycia gazu przed i po ociepleniu.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: to o ile spadnie ci zużycie to gazu zależy od ciebie i od tego co masz za dom. Najwięcej zyskasz docieplając ściany, piwnicę, strych. Jak to stara chałupa gdzie pod posadzką jest 5 cm styropianu i piach to tam też trzeba zrobić warstwę izolacyjną. Trzeba zaizolować balkony, trzeba wymienić okna jeżeli są kiepskie, okienka w piwnicy.
Kolejna sprawa to instalacja ogrzewania domu, jego modyfikacja, wymiana może zmniejszyć ilość spalanego gazu.
@mirko_anonim:

Podobno po ociepleniu w jakimś stopniu spada ilość zużytego gazu do ogrzewania.


to przecież wiadomo na chłopski rozum - im mniej ciepła ucieka ci z domu, tym mniej musisz dostarczyć "nowego" ciepła, żeby w domu utrzymać temperaturę - co skutkuje w oszczędnościach

wyżej @Qullion trochę pisze tak, jakbyś musiał pół domu #!$%@?ć, żeby zobaczyć efekty, co może brzmieć zniechęcająco. prawda jest taka, że każda, nawet najdrobniejsza zmiana da ci jakieś
@mirko_anonim: xd ale to trzeba zrobić audyt budynku i wyliczyć teoretyczne oszczędności wynikające z użycia konkretnego ocieplenia o konkretnej grubości a nie rzucać wartościami jak kulami w Lotto. U jednego będzie taki drugiego inaczej.
Gdzieś w internecie był kalkulator zapotrzebowania na energię w zależności od ocieplenia. Ja już nie pamiętam, poszukaj sobie
Anonim (nie OP): Ocieplenie daje bardzo dużo, po osiągnięciu np. temperatury 22 stopnie w pomieszczeniach piec prawie że się wyłącza, a bez ocieplenia ciągle musiał "huczeć", minusy ocieplenia to wentylacja, musi być to załatwione bo bardzo łatwo zawilgocić chałupe i zaczyna śmierdzieć jak w murzyńskiej hacie albo zamkniętej starej lodówce

@mirko_anonim: ocieplenie dużo daję. Możesz dostarczać mniej energi by utrzymać zadaną temperaturę. W praktyce oznacza to że piec albo się może okresowo wyłączać albo trzymać temperaturę niższą. Przykładowo (w moim przypadku) zmniejszenie temperatury na piecu z 35 na 30 stopni zmniejsza mi zużycie gazu co najmniej o 50%. Sprawdz na kamerze termo gdzie ci ciepło najwięcej ucieka ,zainteresuj się dofinasowaniami ( są na poziomie gminy jak i rządu warszawskiego). Jak mam