Wpis z mikrobloga

Dobra mirki, potrzebuję namiary na rusznikarza.
Mam taniego ARa, bylejakinajtańszy DB15. Przebieg ~2000 strzałów.
Rygle kurde cały czas kanciate, nie zajechane na krawędziach. Barrel Extension też równo zlicowany z komorą.
Wiem, że tak nie powinno być, bo w karabinkach za 14k rygle się ładnie oskrobują na zamku.
Da ktoś namiar na porządnego niemieckiego rusznikarza, takiego co z pozycji 150 lat niemieckiego rusznikarstwa wyda mi opinię, że karabinek jest wadliwy, żebym miał podkładkę pod składanie reklamacji?

( ͡º ͜ʖ͡º)

#bron #strzelectwo #pdk
Polinik - Dobra mirki, potrzebuję namiary na rusznikarza. 
Mam taniego ARa, bylejakin...

źródło: IMG_20240210_124344

Pobierz
  • 20
  • 0
@damianek92: Ale ja mam przecież cywilnego, ówczesnie najtańszy szajs na rynku a mimo to rygle mi się nie ścierają. Przypuszczam, że to przez to spasowanie w komorze nabojowej -- jest równiutko i rygle o nic nie haczą i się nie zużywają.
  • 1
@fiddle: Nie, porządny, niemiecki Scheißer. Za tą doskonałą konstrukcją stoi 150 lat niemieckiego doświadczenia rusznikarskiego, ten karabinek to wyznacznik jakości dla ARów.
@Polinik: kubilbys szajsera to nie byloby problemu, a nie jakiegos taniego db15 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jak tam pin i buffer u CIebie? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 0
pytanie od laika. To w czymś przeszkadza?


@Migfirefox:
Ciężko powiedzieć, do pewnego momentu zużycia raczej nie.
Problem jest taki, że takie zużycie to objaw słabego wykonania karabinka -- to się nie powinno dziać, mimo, że producent zapewnia arogancko "to się mieści w branżowych normach toleracji, za tą opinią stoi łącznie 150 lat doświadczenia rusznikarskiego".

Jak laik to na wszelki wypadek wytłumaczę do czego to służy. Chodzi o to, że nabój w
@Polinik: no słabo to wygląda, lepiej te rygle wyglądają w chińczyku. Ale w sumie pytanie jest do jakiego czasu ryglowanie będzie działać? Jeżeli wytrzyma 20k strzałów to chyba ok jak na cywilną konstrukcje