Wpis z mikrobloga

@kanarex: @sberatel Nie miałem nigdy styczności z CNC i myślę, aby zacząć od zapisania się na kurs, stąd pytanie czy lepszy kurs kończący się otrzymaniem ceryfikatu TUV czy zaświadczenia MEN? Czy może nie jest to istotne?
@massejferguson: Jak przeglądam oferty to albo ukończony kurs albo doświadczenie zawodowe, wysyłałam już od 3 miesięcy CV na prace o wiele bardziej fizyczne i nic nie idzie do przodu. Tyle tylko, że znam rysunek techniczny
@KoparaOpada: Żebyś był oceniany jako pracownik z potencjałem, czyli taki który może się rozwijać i zarabiać coraz więcej, najlepiej żebyś ogarniał obróbkę skrawaniem konwencjonalną, czyli umiał sobie zmierzyć, zabazować, zamocować, wiedział jaka jest zależność między parametrami skrawania, narzędziem i materiałem, co obrabiać z chłodzeniem a czego nie wolno itd. Tego nauczą cię na kursie czeladniczym na frezera/tokarza konwencjonalnego. Cnc jestwymyślone dla takich ludzi bo jest to tylko ułatwieniem procesów obróbki skrawaniem.
@kanarex: ja tam wolę maszyny konwencjonalne w 100% zautomatyzowane, ciekawe jest ustawianie takich maszyn, budowa narzędzi, ustawienie magazynu a nie klikanie tylko w ten konkuter