Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mignął mi dzisiaj wpis mireczka narzekającego na dziewczyny, które w wieku dwudziestu kilku lat korzystają z życia i dużo podróżują.

A kiedy ludzie powinni podróżować, jeśli nie w wieku, gdy są młodzi, pełni energii i chęci do życia? Kiedy mają z tego życia korzystać, jeśli nie w momencie, gdy nie mają jeszcze dzieci i większych obowiązków?

Można zakładać optymistycznie, że najpierw powinno się ustatkować, a dopiero później myśleć o tego typu przyjemnościach, ale fakty są takie, że inaczej odczuwa się podróże, gdy jest się jeszcze stosunkowo młodym i ma dużo energii.

Sam wiem to po sobie, bo przez wiele lat skupiałem się na pracy, odkładałem grosz do grosza i dziś w sumie żałuję. Na pewnym etapie dotarło do mnie, że więcej pieniędzy nie zrobi w moim życiu tak naprawdę większej różnicy, a straconego czasu już nie odzyskam.

Także podróżujcie Mireczki, bo czas i zdrowie to najcenniejsze co mamy. Czerpcie z życia garściami!

#podroze #podrozujzwykopem #zwiazki i #tinder, bo tego tyczył się tamten post



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sam wiem to po sobie, bo przez wiele lat skupiałem się na pracy, odkładałem grosz do grosza i dziś w sumie żałuję. Na pewnym etapie dotarło do mnie, że więcej pieniędzy nie zrobi w moim życiu tak naprawdę większej różnicy, a straconego czasu już nie odzyskam.


@mirko_anonim: dokładnie mam znajomego co odklada i sie kisi w malej miejscowości rodzinnej i narzeka ze lasek tam nie ma xD po czym zapozycza
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: masz rację, jestem już trochę stary (na miary wykopa)

Aktualnie mam zabukowane wyloty do Korei, USA oraz na Wyspy Kanaryjskie.
Szczerze, to większą radośc mi sprawia dorwanie promki -30% w lidlu na steka.

10-20 lat temu to się człowiek jarał wyjazdem rowerem na działkę 3 km od domu.
  • Odpowiedz
podróżujcie Mireczki, bo czas i zdrowie to najcenniejsze co mamy


@mirko_anonim: co ma czas i zdrowie do podróży to pojęcia nie mam.

Można podróżować jak się ma 20 lat. Ktoś w tym czasie studiuje, ktoś zaczyna sensowną pracę. A ktoś jest bananem na utrzymaniu rodziców albo pańcią do towarzystwa za którą płacą jej sugardaddy.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim mam 37 lat. Dużo kasy oszczędności obligacji akcje nie akcje 2 mieszkania wynajmuje dobra praca. Podróżować uwielbiam i robiłem to jak miałem więcej czasu w trakcie studiów i powiedzmy do 33roku…ale różnica jest taka że nawet jak miałem 10 50 100 czy 150tys to nie wybierałem hawajów bali czy japoni a to co się trafia i jest tanie Chile Chiny czy tam Jordania. Spotykając się na tindku nie kumałem czemu
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: potwierdzam, ja też żałuję, ale nie tylko tego, że nie podróżowałem za małolata, ale też nie robiłem innych rzeczy, które przystoją w młodzieńczym wieku, czuję, że sporo mnie ominęło, a to rzutuje na moje dorosłe życie. Teraz mnie stać i teoretycznie mogę robić wszystko, ale co z tego, skoro na tym etapie życia nie mam już takich potrzeb.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @kosmita Ma to, że jak wspomniałem we wpisie, w różnym wieku inaczej odczuwa się podróże. Młodość sprzyja temu, że masz czystą głowę, brak większych zmartwień, energię. To najlepszy czas na przeżywanie życia, choć pewnie wejdziesz w polemikę i wytłumaczysz mi, że lepiej podróżować będąc starszym.

  • Odpowiedz
Nie chce mi się rozpisywać, bo to złożony temat, ale podróżować w młodości jest fajnie, żeby sobie wyrobić nawyk, doświadczenie, określić swoje preferencje. No i po prostu to robić, bo wtedy to wchodzi w krew, przestaje być filozofią i na jakąś Maltę lecisz niewiele inaczej niż jedziesz pociągiem do Gdańska.

Mam sporo znajomych po trzydziestce, którzy nigdy nigdzie nie byli, a chcą i mają pieniądze. Za każdym razem jest snucie planów i
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Wszystko w młodości smakuje lepiej nawet życie XD, to tak jak wracasz po pracy w piątek i jest po prostu zajebiście bo wróciłeś z pracy i czeka cię teraz tylko coś dobrego, wtedy możesz nawet przesiedzieć podjarany cały ten wolny czas :D, a starość jest jak niedziela o 20 godzinie, wiesz już co cię czeka i w niektórych przypadkach czeka coś dobrego a w niektórych nie, dlatego jeżeli
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @kishibashi Zgadzam się całkowicie. Ludzie często boją się zrobić ten pierwszy krok, wyjść ze strefy komfortu. Myślę, że taka nasza natura, że wolimy to co znamy, bo wtedy czujemy się bezpiecznie. Dlatego też. min potrafią siedzieć latami w tej samej pracy i codziennie na nią narzekać.

  • Odpowiedz