Wpis z mikrobloga

@Moroder: jak to się nie robi, dużo stron jest tworzonych bez frameworków, w pewnym momencie klepanie swojego backendu od podstaw na expressie z reactowym frontendem, z własnymi customowymi rozwiązaniami, było wręcz modne. Imo dobry framework oszczędza ci czas, nie wymyślasz od nowa koła i nie wpadasz w jakieś typowe problemy które mądre łby od frameworków już dawno rozwiązali.
@Anihilacja_entropii: No właśnie próbuję zrozumieć, co nie?
Chodziło mi, że strony to parę prostokątów z tekstem, pobierają dane z serwera, czasem można w ten tekst klikać.
Wszystkie te przypadki wydają się do obsłużenia bez frameworków, za pomocą wbudowanych rzeczy.
Ale nie jestem webdevem to pewnie to tylko takie złudzenie, się pytam po co te frameworki konkretnie? Są jakieś przykłady stron? Wykop.pl nie dałoby się napisać bez Vue.js?
@Moroder: Wszystko zależy od oczekiwań i skomplikowania. Bo pojęcie "strony" to w sumie jest dosyć mocno ogólne, jakaś prosta stronka portfolio może być napisana bez frameworka.
@walokid: Ale programy desktopowe nie uruchamiasz w środowisku, w którym te same funkcje są już zaimplementowane.
W webie chcesz wyświetlić date picker to możesz zrobić to bez frameworka, chcesz wysłać zapytanie HTTP do serwera to też nie musisz nic implementować, bo w API przeglądarki jest już to dostępne.
@t4il: Nie no, to wiem. Ale jaka większa strona już nie i dlaczego nie? Co one w sobie mają? Bo ja mam otwartą teraz stronę wykop.pl i nie wiem co tu w niej takiego jest, że wymaga Vue.
@Moroder: Najprościej mówiąc to taki Vue w przypadku serwisu jak wykop upraszcza Ci pisanie kodu, zarządzanie nim, jego podział (no bo masz już gotową w pewnym stopniu stukturę projektu) i te "funkcje przeglądarkowe" mają swoje "dodatki".

Jakbyś to pisał to mógłbyś to samo zrobić w JS, ale zajęłoby Ci to więcej czasu no i nie ma co wymyślać koła na nowo.
W webie chcesz wyświetlić date picker to możesz zrobić to bez frameworka


@Moroder: akurat z date pickerem trafiłeś najgorzej jak się dało ;) https://caniuse.com/?search=date%20picker "Global 76.2%"

+ możesz poczytać np o https://en.wikipedia.org/wiki/Reset_style_sheet

A robienie responsywnej strony na bootstrapie w porównaniu do 'od zera' to niebo a ziemia jeśli chodzi o szybkość pracy i nie trzeba się martwić o jakieś problemy w różnych roździelczościach czy urządzeniach.