Wpis z mikrobloga

#rolnictwo #sejm #protest

Rolnik do ministra na proteście:
Panie ministrze wie pan jak to jest ciężko jak się ma hektary i hodowlę jeszcze to trzeba sekretarkę zatrudnić i biuro czasem rachunkowe, bo to godzina dziennie schodzi na telefony i robotę papierkową.

#!$%@? pewnie tylko by chcieli zasiać, krowy na pole wyprowadzić i brać kasę z unii.
Rolnicy to drugi największy rak po górnikach.
  • 25
@bartman28 Jak minister powiedzial im dzisiaj, że Unia nie taka zła, bo przecież dostawali i dostają różne środki z UE, to stwierdzili że oni tych groszy nie chcą ( ͡º ͜ʖ͡º) gdyby nie UE to 90% tych dziadów jeździoby starymi ciągnikami po dziadku dziadka i młuciloby cepami
bardzo dobrze piszesz towarzyszu. Siadaj i dopisuję ci 56 gr za ten wpis.


@dzidek_nowak: widzę, że nie masz pojęcia o mentalności rolników. Z resztą nie tylko o tym.

@bartman28: Wielu rolników późno się połapało, że powiększanie gospodarstwa zmienia charakter działalności. Gospodarstwa rolne skalują się w specyficzny sposób i nie każdy rolnik jest w stanie to ogarnąć.
@kroud często bywam. Mam sporo rodziny na wsi. Byłem też 10 lat temu i bywałem w latach 90. Unia robi wiele złego rolnikom, nie jestem sam fanem ale gdyby nie Unia to żarli by gnojówkę siedząc w gumofilcach.
Powinni zamknąć mordę bo nikt tak dobrze jak oni i górnicy w Polsce nie mają.
@cus_: No unia pozwoliła rozwinąć się gospodarstwom jak do niej wchodziliśmy, a dziś dopłaty do maszyn idą głównie do producentów i handlarzy, bo skoro unia daje, to można sobie podbić cenę. Zresztą tak jest z każdymi dopłatami. A co do groszy za dopłaty do hektara, to wiadomo, że nie chcą. Zbędna papierologia jedynie. Powinnaś się cieszyć, że w końcu ci złodzieje mówią, że nie chcą twoich pieniędzy, no ale nie zrobisz
bardzo dobrze piszesz towarzyszu. Siadaj i dopisuję ci 56 gr za ten wpis.


@dzidek_nowak: ale kto za te wpisy płaci? Chętnie się zgłoszę bo chyba tylko górnicy mnie bardziej drażnią jak wyciągający łapska po przywileje rolnicy
jakie te mityczne przywileje mają rolnicy?


@dzidek_nowak:
1. Nie płacą podatku dochodowego, niezależnie od dochodów uiszczają tylko podatek rolny który jest śmiesznie niski.
2. Nie płacą ZUSu, tylko groszowy KRUS.
3. Otrzymują zwrot akcyzy za paliwo rolnicze.
4. Dopłaty do gruntów rolnych.
5. Mogą przejść wcześniej na emeryturę - kobiety w wieku 55 lat, a mężczyźni w wieku 60 lat

Do tego dochodzą różne okolicznościowe dopłaty, jak np gdy dzik wejdzie