Wpis z mikrobloga

#rolnictwo #sejm #protest

Rolnik do ministra na proteście:
Panie ministrze wie pan jak to jest ciężko jak się ma hektary i hodowlę jeszcze to trzeba sekretarkę zatrudnić i biuro czasem rachunkowe, bo to godzina dziennie schodzi na telefony i robotę papierkową.

#!$%@? pewnie tylko by chcieli zasiać, krowy na pole wyprowadzić i brać kasę z unii.
Rolnicy to drugi największy rak po górnikach.
  • 25
  • Odpowiedz
@bartman28: Mnie najbardziej śmieszy to, że w momencie, gdy Niemcy oraz Francuzi zaczęli protestować, to wykopki krzyczeli z zadowolenia, to jednak w momencie, gdy polscy rolnicy zaczęli protestować i blokować drogi, to wtedy wykopki zaczęli krzyczeć, że tak nie wolno, bo utrudniają życie normalnych ludzi xDD
  • Odpowiedz
@Cointreau noo, mam piekarnie i z właścicielem drugiej piekarni zatrudniamy sekretarkę i księgowa na pół. Rozliczają i obsługują dwie piekarnie a płacimy jak za jedną, jeszcze się nie skapnęły xD
  • Odpowiedz
  • 0
@bartman28 Jak minister powiedzial im dzisiaj, że Unia nie taka zła, bo przecież dostawali i dostają różne środki z UE, to stwierdzili że oni tych groszy nie chcą ( ͡º ͜ʖ͡º) gdyby nie UE to 90% tych dziadów jeździoby starymi ciągnikami po dziadku dziadka i młuciloby cepami
  • Odpowiedz
bardzo dobrze piszesz towarzyszu. Siadaj i dopisuję ci 56 gr za ten wpis.


@dzidek_nowak: widzę, że nie masz pojęcia o mentalności rolników. Z resztą nie tylko o tym.

@bartman28: Wielu rolników późno się połapało, że powiększanie gospodarstwa zmienia charakter działalności. Gospodarstwa rolne skalują się w specyficzny sposób i nie każdy rolnik jest w stanie to ogarnąć.
  • Odpowiedz
  • 0
@kroud często bywam. Mam sporo rodziny na wsi. Byłem też 10 lat temu i bywałem w latach 90. Unia robi wiele złego rolnikom, nie jestem sam fanem ale gdyby nie Unia to żarli by gnojówkę siedząc w gumofilcach.
Powinni zamknąć mordę bo nikt tak dobrze jak oni i górnicy w Polsce nie mają.
  • Odpowiedz
@cus_: No unia pozwoliła rozwinąć się gospodarstwom jak do niej wchodziliśmy, a dziś dopłaty do maszyn idą głównie do producentów i handlarzy, bo skoro unia daje, to można sobie podbić cenę. Zresztą tak jest z każdymi dopłatami. A co do groszy za dopłaty do hektara, to wiadomo, że nie chcą. Zbędna papierologia jedynie. Powinnaś się cieszyć, że w końcu ci złodzieje mówią, że nie chcą twoich pieniędzy, no ale nie
  • Odpowiedz
bardzo dobrze piszesz towarzyszu. Siadaj i dopisuję ci 56 gr za ten wpis.


@dzidek_nowak: ale kto za te wpisy płaci? Chętnie się zgłoszę bo chyba tylko górnicy mnie bardziej drażnią jak wyciągający łapska po przywileje rolnicy
  • Odpowiedz
jakie te mityczne przywileje mają rolnicy?


@dzidek_nowak:
1. Nie płacą podatku dochodowego, niezależnie od dochodów uiszczają tylko podatek rolny który jest śmiesznie niski.
2. Nie płacą ZUSu, tylko groszowy KRUS.
3. Otrzymują zwrot akcyzy za
  • Odpowiedz