Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje sprawdzonego ortopedy we Wrocławiu który specjalizuje się w rwie kulszowej, zwyrodnieniach kręgosłupa, przepuklinie. Od dwóch miesięcy moja dziewczyna ma ogromny ból. Porobiła rezonansy, fizjoterapeuta też już był nawet odwiedziliśmy jakiego lekarza pod Wrocławiem który był polecany i robi zastrzyki które niby wielu osobom pomagają ale u niej zero rezultatów. Potrzebujemy kogoś kto nie spędzi 5 minut na konsultacji ale przyjrzy się rezonansowi i zna się na rzeczy. Oczywiście okolice Wrocławia też będą okej a nawet jesteśmy w stanie pojechać gdzieś dalej

#mikrophysio #rwakulszowa #wroclaw #medycyna #ortopeda #ortopedia #lekarz #kregoslup
  • 32
  • Odpowiedz
@dilven: Niee, albo było tak źle ze mną, że teraz jest pikuś. Serio. Teraz z marszu bym poszedł biegać czy siedział przed komputerem cały dzień na fotelu. Ale nie robię tego tak jak kazał lekarz. Zlikwidowali mi ten nacisk na nerw i jest ulga. Tylko bolała rana. No i mam teraz jakąś mniejszą część tego krążka kręgowego, ale nie czuje tego, w sensie nie sprawdzałem czy jestem w 100% sprawny jak
  • Odpowiedz
  • 0
@fukken: tak, fizio i cwiczenia z nim a także w domu. Nawet rok temu chodziła ze mną na siłownie regularnie żeby pamietać o tych ćwiczeniach. Pare razy odpusciła jak po dniu cwiczeń następnego dnia bolało ją dużo mocniej
  • Odpowiedz
@dilven: Klasycznie polecam słońce (krótko, często, bez kremów, zawczasu pijemy marchewki) i spor innych poniższych rad, jak coś to pytać.

Większość Polaków od zbyt długiego siedzenia ("uczą" tego w szkole) ma jakieś tam zmiany degeneracyjne w odcinku lędźwiowym, głównie L5-S1 (z autopsji). Tego nie da się zregenerować w kilka dni, raczej potrzeba lat. Można bardzo sobie poprawić (do stanu w pełni funkcjonalnego) jeśli będzie się przestrzegać pewnych zasad:
1. Sporo leżeć
  • Odpowiedz
@dilven: we Wrocławiu to nie wiem ale w Trzebnicy jest dobra ortopedia. Jeśli za to przyjedziesz do Warszawy to mój kolega który robi specjalizacje z ortopedii mógłby ci kogoś polecić
  • Odpowiedz
@dilven: Zróbcie pełne badania krwi, tzn. prawie wszystko, co jest możliwe (lipidogram, tarczyca, wątroba, nerki, stany zapalne, morfologia, b12 żelazo ferrytyna fosfataza itd itp). Zróbcie EMG nerwu kulszowego. I pójdźcie do dobrego fizjo, który oceni z tym wszystkim stan kliniczny.
„Rwa kulszowa” to to nie jest.
  • Odpowiedz
@dilven: powiem tak, jak tylko zobaczył mnie w drzwiach od razu wiedział co mi jest, płytkę jak najbardziej obejrzał, nie potrzebował jej opisu. Przepuklina L5 i zabieg mikrodiscektomii. Generalnie 2 tygodnie takiego bólu że chciałem już z balkonu skakać, a po zabiegu nigdy w życiu nie doświadczyłem takiej opieki i przejęcia ze strony lekarza.
  • Odpowiedz
@dilven: kolego jeśli blokady nie dają żadnej ulgi to skończy się na 99% operacja, ja 4 lata w Holandii próbowałam ogarnąć kręgosłup A skończyło się finalnie operacja lecz z powodu długiego czasu który upłynął na śmiesznych Rehabilitacjach blokadach kregarzach itd było bardzo blisko wózka inwalidzkiego. Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało na priv, jakbyś miał jeden dzień wolny to poleciłbym ci jednego lekarza który mnie uratował lecz niestety 1.5 godziny
  • Odpowiedz
  • 0
@dilven Nie mam nikogo.
Spondyloortopeda, reumatolog. Jeśli ból jest trudny do opanowania i malo podatny na leki to konsultacja w por leczenia bolu - ja bym spróbowała duloksetynę (nie, nie chodzi o to że ma nie po kolei w głowie - tylko czasami to jest najlepszy lek w bólach niejasnego pochodzenia, neuropatycznych polimialgiach itd).

Zakładam że do ginekologa chodzi. Ktoś sugerował nerki - USG zawsze można wykonać, ale taka sezonowosc i brak
  • Odpowiedz
  • 0
@KollA: Dzięki wielkie za taki obszerny komentarz. Część rzeczy stosuje ale część do wprowadzenia.
@pieknylowca myśle ze najpierw na miejscu poszukamy jednak bo tak jak wiele osób sugerowało to niekoniecznie jest rwa
@Poemat dzięki, własnie się zapisała na prawie wszystko
@Polak_w_Holandii to nie były w sumie blokady w jej przypadku a zastrzyki z pewnymi "srodkami". Lekarz który je wstrzykiwał to Zawiślak Franciszek ale szczerze mówiąc to mimo tylu poleceń przez znajome
  • Odpowiedz
@dilven: Co do sezonowości, w powyższym moim tekście o tym trochę jest, ale jeszcze zwrócę uwagę, bo podałeś wiele informacji o środkach przeciwzapalnych (dla zmylenia nazywanych przeciwbólowymi), także wstrzykiwanych.
Dla organizmu stan zapalny to może być stan regeneracyjny, walczę z tym zabobonem podawania substancji, które powodują, że nie czując bólu narażamy się na większe uszkodzenia organizmu.
Jeśli boli to organizm wymusza na nas np. położenie się, lub zmianę nawyków, aby tym
  • Odpowiedz