Wpis z mikrobloga

#elektryka #motoryzacja #naprawasamochodow #mechanikasamochodowa #ford

Na potrzebny własnego hobbistycznego projektu wszedłem w posiadanie zegarów z Forda Mondeo MK3. Udało mi się znaleźć (tak mi się wydaje) schemat pinów tych zegarów. Problem polega na tym, że nie jestem w stanie w żaden sposób odnaleźć informacji jak czytać ten schemat. Przykładowo pin numer 1 jest opisany w następujący sposób:
15S-LD13 GN-OG WA 0.75 1
Z tego zapisu jestem pewien tylko tego, że ostatnia wartość to numer piny a druga określa kolor przewodu. Zakładam również (nie wiem czy słusznie), że "WA 0.75" określa przekrój zastosowanego przewodu. W wątku na Elektrodzie znalazłem informację, że na przykład pin 1 i 2 odpowiadają za zasilanie a pin 17 to masa. Nie wiem jednak w jaki sposób mogę wyczytać to z tego schematu albo gdzie szukać informacji co kryje się pod poszczególnymi oznaczeniami (próbowałem oczywiście szukać w Googlu ale jedyne co znajduje to linki do innych schematów Forda w których jest to samo oznaczenie). Dodaję oczywiście zdjęcie całego schematu.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.
mikra25 - #elektryka #motoryzacja #naprawasamochodow #mechanikasamochodowa #ford

Na ...

źródło: image

Pobierz
  • 4