Wpis z mikrobloga

@niedorzecznybubr: ze względu na zagospodarowanie przestrzenne i brak odpowiedniej infrastruktury. Załózmy ze taki drapacz chmur pomieści 2.5 tysięca ludzi (taka burj khalifa dała by radę zmieścić z 10k) no i teraz jak te 2.5 tysiąca ludzi wyleje się na ulicę wsiądze w samochody czy wejdzie do tramwaju to jak to sobie wyobrażasz? Nie wyjechali by nawet z parkingu? W polsce nie ma miejsca na coś takiego potrzebne by było metro, komunikacja
@niedorzecznybubr: Buduje się tylko to nie jest optymalne, kiedyś czytałem że chyba 6-8 pięter to optimum i powyżej tego deweloperom przestaje się opałacać i jak buduje się coś wyższego to górne piętra są traktowane jako lokale premium. Z takich nowych wieżowców to w Katowicach teraz budują Olimpijską 35 pięter i jak widziałem ich otodom to sprzedaż puki co idzie po grudzie, ale to dosłownie jest wieża z kurników. No i mieszkania
kiedyś czytałem że chyba 6-8 pięter to optimum i powyżej tego deweloperom przestaje się opałacać


@Szemiques: dlatego we Wrocławiu na zadupiu deweloper chce postawić 14 pięter i pewnie nawet posmarował za to władzom, bo nikt sobie nie wyobraża tam takiego kolosa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gisot: Nie miałem na myśli kawalerek pisząc kurniki. Jak kiedyś patrzyłem to około 50% oferty to były mieszkania do 50m2, to tak dość zróżnicowanie. No i wiem że premium, ale 400k za kawalerkę w Kato trochę drogo.
Szemiques - @gisot: Nie miałem na myśli kawalerek pisząc kurniki. Jak kiedyś patrzyłe...

źródło: 1000001802

Pobierz
@Szemiques: No jest drogo, dlatego nie wyprzedają się na pniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wcześniej obok wybudowała się Pierwsza Dzielnica, więc pula klientów na takie mieszkania została przetrzebiona, a do Kato nie ciągną tłumy jak do Krakowa np. Ja akurat szukałem mieszkania 60m+ na bk2, tutaj nic się nie łapało.
Z ciekawostek, mieszkanie 300m2 na samej górze należy do prezesa Atalu.
@niedorzecznybubr: Za komuny w pewnym stopniu tak budowano, np. w Łodzi
Dzisiaj im wyższy budynek, tym surowsze normy musi spełniać. Zapłaciłbyś więcej aby mieszkać w wysokościowej zabudowie? Deweloperzy obniżają ceny budując gęsto, np. jak w słynnym warszawskim Hong-Kongu, gdzie część mieszkań nie ma dostępu do światła słonecznego.