Wpis z mikrobloga

revolut ¯\(ツ)/¯


@etherway: @Lupenski Ja mam konto w holenderskim Bunq. Konto zakładałem ponad 2 lata temu przez aplikację na telefonie. Z tego co pamiętam robiło się zdjęcie dowodu i nagrywało się filmik i na nim trzeba było w określonym w aplikacji kierunku przekręcać głowę kilka razy i przeczytać 3 cyfry. Ja po angielsku je powiedziałem. Najtańsza opcja, to 2,99 euro za miesiąc. Za dodatkowe 1 euro jest 5 pierwszych wypłat z
nagrywało się filmik i na nim trzeba było w określonym w aplikacji kierunku przekręcać głowę kilka razy i przeczytać 3 cyfry


@stivenus: Kurła, dobrze, że nie taniec, śpiew i dwa przewroty w tył xDDD
@wojciech_s Też słyszałem te legendy, ale przez 6 lat użytkowania, zarówno mi, ani żadnemu z moich znajomych nic nigdy się nie przytrafiło.

Z tego co obiło się o uszy to czyścili ludzi, którzy wykorzystywali konta jako bitcoinowe słupy itp.

Żeby było śmiesznie, mBank zablokował mi możliwość korzystania z KONTA, bo dowód się przeterminował a paszport, który dalej jest WAŻNY i który chciałem podać od razu jako alternatywny dokument tożsamości:

@Lupenski: szukaj raczej konkretnej oferty, a nie sugeruj się krajem. Może w jakimś banku masz np. lepiej oprocentowane lokaty (jeżeli będziesz z tego korzystał), darmowe konto, wypłaty z bankomatów czy coś podobnego. Raczej ma małe znaczenie w jakim kraju założysz to konto, bo rachunki ze strefy Euro będą działały prawie identycznie. Najszybszy wybór to N26, ale pewnie da się znaleźć lepsze oferty jeżeli masz niemiecki adres.