Wpis z mikrobloga

  • 0
@jar-mitryn: Posiadasz we wszystkich? Jak to wygląda, z jakim progiem najlepiej wchodzić w rynek akcji dywidendowych - uprzedzam, że tak! Wiem, że mogę to przez Guglasa zrobić, ale wolałbym poczytać opinii expertów ( ͡ ͜ʖ ͡)
@wtyka22: ta lista nie jest moja, gdzieś znalazłem i zapisałem sugestie na dywidendy w 2024 roku, wiec sie dzielę.
Osobiście wychodzę ze spółek dywidendowych. Mam jeszcze akcje SYSCO, ale wybieram walkę o wzrost wartości zamiast dywidendy
@aczutuse lepiej mieć spółkę która płaci 10% i jej kurs spada 10% rocznie? no nie wiem, taki msft ma bardzo duży potencjał wzrostu, i mimo że bazowa dywidenda nie jest wielka, to nadal brzmi jak dobra inwestycja, co w takim razie Ty polecasz? KĘTY i DOM z gpw?
@Akke: miałem to na myśli, że nie ma co patrzeć na dywidendę w tym przypadku, no chyba, że planujesz trzymać te akcje 30 lat.

Mam całą listę, pracowałem nad tym po nocach. Mogę podzielić się jedynie spółeczkami, w które jusz mam tyle kapitału co chciałem, żeby mi Wypopki kursu nie podbili swoimi milionami zanim wejdę w całości.

@wtyka22 @Akke Mam 32 spółeczki na mojej liście. W większości jestem jusz zaangażowany, ale
@Akke: @wtyka22 w Orange włożyłem tyle kasy bo:

- jak była inflacja to do nowych umów zaczęli dopisywać klauzulę, o tym, że cena rośnie wraz z inflacją
- 5G
- KPO na rozwój elektromobilności