Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie zmiany pracy i mam do wykorzystania zaległy urlop. Od ok 3 tygodni jeżdżę sobie hobbystycznie po większych miastach i dla jaj wbijam do biurowców udając, że pracuje w dowolnym korpo na dowolnym piętrze. W holu przed windami mówię, że przyszedłem na rekrutację albo, że zapomniałem dziś karty i proszę o otworzenie bramki, a w samym biurze dziarskim krokiem idę prosto do recepcji i z uśmiechem na japie proszę laski o kartę gościa argumentując, że estem zewnętrznym konraktorem / dopiero zaczynam. Pytają tylko o imię i nazwisko i wpisują co sobie wymyślę w jakiegoś excela. Czasem chcą wiedzieć na czyje nazwisko jestem gościem i odpowiadam, że zapomniałem, ale ten łysy miły i w zasadzie to tyle. Darmowa kawka, herbatka, owocki? Nie ma problemu. Chcę pograć w Fifę albo piłkarzyki? Również nie ma problemu, wystarczy przyjść około godziny 12 kiedy to pracownicy już zaczynają się #!$%@?ć i sami szukają rozrywki. Drzemka na hamaku w jakimś chilli roomie? Proszę bardzo, całuję rączki, oczywiście proszę pana. Raz nawet trafił się town hall i poczęstunek z okazji jakiegos dużego targetu i przyjazdu bardzo ważnego hidndusa z innego oddziału firmy, to sobie nawet podjadłem curry i innych masali xD.
Mój dzisiejszy alias to Michał Biały, siedzę właśnie w kuchni consultingowej firmy w nowoczesnym wieżowcu w Warszawie, zajadam darmowy jogurcik i nieironcznie popijam owsiane latte. Lecę, bo zaraz jakieś daily pewnie.

#pdk #heheszki #oswiadczenie #pracbaza
Ruchenstein-Boltzman - Jestem w trakcie zmiany pracy i mam do wykorzystania zaległy u...

źródło: 1000011078

Pobierz
  • 4