Wpis z mikrobloga

A tak w ogóle co jeśli mieszkać się będzie w Strefie Czystego Transportu i poruszać tylko w niej? Będzie to możliwe czy ni #!$%@? i wymyślą, że auto ma mieć plakietkę nawet jeśli ono do strefy nie wjeżdża, bo już w niej jest?
@Iudex: To ja muszę jednak sprostować, że jeździ tam trochę więcej rowerzystów (to że prostuje Twoją wypowiedź nie znaczy, że popieram tam ten pas rowerowy 🙂)
Otóż: w innym miejscu na Jedności Narodowej (dalej od centrum, więc teoretycznie ruch tam mniejszy) dzisiaj w szczycie jechało 70 rowerzystów na h, co daje 1 rower na 50 sek (a mamy zimę i deszczowy dzień).

Źródło: https://www.app.sccanoo.com/can/653910fb4c533e0c0bcde500
marcin_k - @Iudex: To ja muszę jednak sprostować, że jeździ tam trochę więcej rowerzy...

źródło: Screenshot 2024-02-06 at 23.13.07

Pobierz
@Iudex no tak, Wrocław jest ewenementem na skalę światową i liczba rowerzystów spada bliżej centrum. Polecam pooglądać inne punkty pomiarowe we Wrocławiu i wyciągać wnioski na podstawie jakiś danych, a nie stosować myślenie życzeniowe.
@Iudex: Gratisem dodałbym jest fakt, że obecnie wyznaczony pas dla samochodów, nie poprawia tam stanu nawierzchni. Od kilku lat jeżdżę tamtędy prawie codziennie i tempo degradacji betonowych płyt (wyrwy/zapadanie sie poszczegolnych segmentow) pięknie przyspieszył.

Obstawiam że podczas projektowania ktoś stwierdził "no, #!$%@?, nikt tam calego ruchu nie pusci torem tramwajowym"

PSJak juz jestesmy przy tej ulicy - wspomnimy przystanek wiedenski gdzie dwa pojady zbiorkomu nie mina się jednoczesnie?
via Android
  • 1
@marcin_k Nie ma danych, więc nie krytykuj, nie powiedziałeś gdzie jest ten punkt dokładnie.

Ale załóżmy, że te dane są zgodne z tym punktem: jak wyglada ruch rowerowy w innych godzinach? Bo tramwajowy jest niezmiennie wysoki od świtu do nocy. A jak rowerzyści sa tam 2h dziennie, to chyba jednak coś jest nie tak, co nie?
@Iudex podałem źródło gdzie masz wszystkie dane. Nawet wykres godzinowy ruchu wrzuciłem, a ty teraz o to pytasz? Zajrzałeś tam? Jest mapa z tym punktem oraz inne punkty w mieście.
  • 1
@marcin_k: A przepraszam, wszystkich danych na telefonie wczoraj nie zauważyłem. No i jest dokładnie tak jak przypuszczałem: ten ruch się rozdziela wyraźnie chwilę wcześniej, bo masz kontynuację ruchu Jedności w stronę Wyspy Słodowej i osobno na Poniatowskiego, gdzie zrobiłem zdjęcie. Gdybym jechał do Rynku, to wybrałbym właśnie tę drugą drogę, bo później od Bema przez Most Piaskowy jedziesz po torowisku razem z tramwajami. Do Ronda Anny German jedziesz po ulicy, ale
Iudex - @marcin_k: A przepraszam, wszystkich danych na telefonie wczoraj nie zauważył...

źródło: Screenshot_699

Pobierz
  • 0
@marcin_k: Ej, nie przekręcaj moich słów, mówimy o ruchu na Poniatowskiego. Na Piaskowy wjedzie też rowerzysta jadący wcześniej od strony Sienkiewicza lub Drobnera jeśli jedzie dalej w stronę Dworca, a także ktoś kto postanowił przeciąć Ostrów Tumski.

A pomierzymy teraz ile tramwajów i ludzi w nich stoi, bo maksymalnie kilkudziesięciu rowerzystów na godzinę tamtędy przejeżdża? xD
@Iudex cieszę się, że masz swoją opinię na temat tras rowerowych i natężenia ruchu, ale wolę jakieś dane niż wyciąganie wniosków na podstawie chłopskiego rozumu
@Iudex czyli wszędzie w okolicy ruch jest większy, ale akurat tam gdzie zrobiłeś zdjęcie to czarna dziura?
Btw jechałeś kiedyś rowerem Sienkiewicza? Mega niebezpieczna ulica dla rowerzystów i nie sądzę, że ktoś tam jeździ po to, żeby zaraz skręcić w lewo. Wcześniej ma dużo lepsze trasy. Jazdę po kostce na Jedności też nie jazdy preferuje.
Podsumowując: wszystkie badania pokazują, że ruch rowerowy w tej okolicy jest tam znacznie większy niż to co