Wpis z mikrobloga

Dobra, sprawdzam jeszcze raz wiedzę wykopków, bo wyobraźcie sobie, że na innych społecznościówkach to bywa wielkim problemem. Co chyba najbardziej przeraża mnie u kierowców, bo to do licha, jakby nie patrzeć - podstawy. Mam nadzieję jednak, że elita polskiego internetu nie ma z tym problemu, co?
#prawojazdy #prawodrogowe #polskiedrogi #pytanie #ankieta #wrednapomaranczauczyibawi
Wredna_pomarancza - Dobra, sprawdzam jeszcze raz wiedzę wykopków, bo wyobraźcie sobie...

źródło: b22

Pobierz

Czy na tym skrzyżowaniu mogę skręcić w prawo?

  • Tak 17.1% (19)
  • Nie 82.9% (92)

Oddanych głosów: 111

  • 23
@Wredna_pomarancza @eugeniusz_geniusz:ale tu nie ma zastosowania hierarchia. Chcesz powiedziec ze ludzie widza zielone swiatlo ( tak wiem ono ma swoj nr w znakach edycja : S1 ) nie-kierunkowe -nie-strzalkowe ( edycja NIE-S3 ) i jednoczesnie nie ma strzalki "pomocniczej "(edycja S2) to skoro jest zielone ogolne to moge jechac w prawo ? :D
@wolepiwo: tak. wydaje mi się, że to wynika z jakiegoś skrótu myślowego, takiego jak napisałam wyżej. ludzie myślą o wyższości sygnalizacji nad wszystkimi znakami, a nie tymi określającymi pierwszeństwo. serio, zostałam już za to na fejsbuczku obrażona i wysłana na kurs prawo jazdy, ale nie będę wysyłała screenów ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Wredna_pomarancza: W sumie taki byl plan - zidiocieć ludzi - baranami lepiej sie rzadzi. Takze sie nie dziwie . Juz nie raz mnie przerazenie bierze jak widze za kierownica dzieciątko ktore niewiadomo jak siega do pedalow
Co chyba najbardziej przeraża mnie u kierowców, bo to do licha, jakby nie patrzeć - podstawy.


@Wredna_pomarancza: kurła, nie patrzę w odpowiedzi i nie czytam komci bo jak cię znam to jest tu jakaś podpucha. xD

BTW co do:

Co chyba najbardziej przeraża mnie u kierowców, bo to do licha, jakby nie patrzeć - podstawy.


Skoro większość kierowców jest święcie przekonana, że zasada ograniczonego zaufania polega na nieufaniu innym użytkownikom ruchu
@Krupier: a co do zasady ograniczonego zaufania to kiedyś tłumaczyłam to jakiemuś instruktorowi bo w jakimś filmiku użył tego sformułowania w kontekście uważania na wariatów. () zakończył dyskusję słowami: widocznie jestem bardziej praktykiem, niż teoretykiem ¯\(ツ)/¯()
@Krupier: to szacun za reakcję, że widział, że ktoś się wpierdziela. bardziej mnie zastanawia reakcja tych obok, ten czerwony wygląda jakby puszczał pieszych na czerwonym, bo nie widać chyba jakiegoś gwałtowniejszego hamowania. albo się zagapił
@Wredna_pomarancza: nie sądzę by widział, ale jednak stojące w rzędzie samochody pomimo zielonego światła przed przejściem dla pieszych raczej każdemu kierowcy powinny zapalić lampkę "hmmm, to jest nietypowe, może o czymś świadczyć, lepiej zwolnię i obczaję o co chodzi".