Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co będzie zdrowsze i mniej obciążające organizm, głównie trzustke i wątrobe? Wypicie raz w tygodniu jednorazowo 5 piw jednego dnia? Czy wypicie przez tydzień 5 piw ale po jednym dziennie?
#zdrowie #alkohol #alkoholizm #piwo #pytanie




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Co zdrowsze?/tydzień

  • 5 piw jednorazowo 50.0% (48)
  • 5 piw po jednym dziennie 50.0% (48)

Oddanych głosów: 96

  • 13
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 5 piw na raz bo jak wypijesz to się zerzygasz i nie wszystko przetrawisz :)) ja po 5 na raz bym się na pewno zerzygał bo nie piję alko praktycznie wcale bo mi nie smakuje, jedno piwko na ochłodę w lecie jeszcze przyjemnie wypić
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Picie mniejszych dawek jest zdrowsze niż obciążenie organizmu jednorazowo dużą dawką, tak ci powie każdy lekarz i każde badanie na ten temat. Nie ma się co słuchać wykopków alkoholików.
  • Odpowiedz
@pianinka: Nie do końca, najnowsze badania pokazują że codzienne picie alko też jest mocno szkodliwe, więc czy walniesz 5 na raz czy 5 przez 5 dni, to na to samo wychodzi
  • Odpowiedz
@drakan8: Nie, nie wychodzi na to samo, nie wiem skąd ten wniosek poza dziwnym chłopskim rozumem. Zgodnie z aktualną rekomendacją WHO potencjalnie szkodliwa dawka dla mężczyzn to powyżej 400 ml piwa dziennie, wypicie jednorazowo wielokrotności tej dawki jest niewspółmiernie bardziej szkodliwe.
  • Odpowiedz
@drakan8: Faktycznie to zaktualizowali, tym niemniej z "żadna dawka alkoholu nie jest bezpieczna" nie wynika "więc wypicie 5 piw jest tak samo szkodliwe jak wypicie szklanki piwa". To, że nie ma bezpiecznej dawki nie znaczy, że nie ma picia mniej i bardziej ryzykownego.

Nadal mamy tez rekomendacje innych organizacji bezpośrednio mówiące o tym, że bezpieczniejsze jest rozłożenie picia na kilka dni w tygodni.

Men and women are advised not to drink
  • Odpowiedz
no to akurat proste pytanie. zdrowiej jest raz 5 machnac i dac watrobie sie regenerowac niz drapac ja codziennie. W necie na pewno wyszukasz wiele potwierdzen tego tematu
  • Odpowiedz