Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracuję w januszexie na umowie o zlecenie jako grafik-designer. Pracuję w godzinach ustalonych przez firmę, mam bezpośredniego przełożonego który nadzoruje moją pracę, pracuję 40h tygodniowo, w umowie mam zakaz zlecenia mojej pracy innym, zakaz konkurencji, mam płatny urlop, mam okres wypowiedzenia wpisany w umowie. Jedynie pracuję zdalnie z takich rzeczy zleceniowych.

Przez to że planuję odejść ze względu na mobbing ze strony przełożonego na który zarząd nie reaguje planuję #!$%@?ć ich do urzędu pracy.

Tu 3 pytania:
1. Jakie dowody powinienem zebrać, żeby mieć pewność że moja praca tam zostanie uznana za umowę o pracę? Screeny ze slacka z rozmów z przełożonym gdzie pokazane są te znamiona umowy o pracę wystarczą?
2. Da mi to coś, że urząd uzna moją umowę i 2 lata tam przepracowane jako uop? Jestem studentem, więc lata pracy chyba i tak mi z tego nic nie dadzą.
3. Nie grozi mi nic za to że tyle czasu pracowałem na tej umowie bez zgłaszania?

#praca #pracbaza #prawo #prawopracy #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 1
@mirko_anonim: Co do ostatniego pytania to właściwa umowa leży w gestii pracodawcy. Co do dowodów - najlepiej wiadomości/nagrania/dokumenty które potwierdzają, że umowa miała więcej cech umowy o pracę niż zlecenia. Akurat zlecenie jest bardziej podobne do UOP niż umowa o dzieło, więc jest to trochę trudniejsze. Szczególnie od upowszechnienia się pracy zdalnej. W skrócie - spełniasz cechy stosunku pracy > powinieneś mieć umowę o pracę.