Wpis z mikrobloga

W ogóle jak to jest, że najważniejsze osoby w państwie posługują się prywatnymi skrzynkami z prywatnych portali i przez te skrzynki podejmują kluczowe decyzje? #!$%@? ja w swoim korpo to vpny, totalny ban na prywatne maile w sprawach służbowych i nikt nawet o tym nie myślał xD #sejm
  • 17
  • Odpowiedz
@Lpsy: Jeszcze zamiast jak sprawa wyszła na jaw i zaczęło się robić gorąco, to wszyscy "w firmie" głaszczą go po główce i pomagają zatrzeć ślady, zamiast wywalić gościa na zbity ryj i postawić przed prokuraturę xD
  • Odpowiedz
@Lpsy: co ciekawe podobna afera była też w USA. Ale tam większa profeska, bo Clintonowa miała postawiony serwer w piwnicy u siebie w domu i na nim miała postawioną prywatną skrzynkę jak była sekretarzem stanu. xD Co w ogóle nie było jakimś szczególnym wydarzeniem, bo podobno większość polityków tak robiła. Ale żeby potencjalnie ultra tajne sprawy załatwiać na jakieś randomowej skrzynce wp która serwery może mieć nawet w rosji lub w
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 96
@Iskaryota: no tego tym bardziej nie rozumiem, wychodzi na to że mało że było przyzwolenie ale nawet obowiązek korzystania z prywatnych skrzynek nie rozumiem dlaczego nikt tego bardziej nie grilluje xD u mnie managera za fwd maila z jakimś gówno pptxem na Gmaila wywalili w przeciągu godziny dyscyplinarnie bo się biedaczkowi omsknelo i wysłał jeszcze do kogoś z firmy i nie było nawet dyskusji. A #!$%@? mówimy o rządzie xD nie
  • Odpowiedz
@filas312: ale nawet jeśli to np Microsoft trzyma dane w Irlandii i jeśli chodzi o jakieś biznesowe rzeczy to dla wielu może być to spoko ale jeśli chodzi o sprawy "ściśle tajne" to nie wiem czy trzymanie takich danych w innym kraju jest okej. W przypadku wp nie wiem jak mają serwery ale sam fakt tego, że państwo nie ma kontroli nad tymi serwerami jest już według mnie problemem.
  • Odpowiedz
@Lpsy: Co to jest wogole za #!$%@?, ze nie mialem dostepu do poczty, to skasowalem konto... porzeciez to jest kulva fizycznie niemozliwe. Albo masz dostep do konta, albo go kulva nie masz.
To juz kolejny raz kiedy takie bzdury leca. To samo z Gowinem - zepsul mi sie telefon, stracilem smsy - przeciez to sie KULVA automatycznie synchronizuje z kontem googla/apla i automatycznie odzyskuje przy nowym telefonie (no chyba ze robisz
  • Odpowiedz
@emissary

przeciez to sie KULVA automatycznie synchronizuje z kontem googla/apla i automatycznie odzysk


Akurat konto google nie jest obowiązkowe, nawet na telefonach z androidem, da się korzystać ze wszystkich funkcji smartfona bez niego a techniczne osoby często wywalają dla bezpieczeństwa/prywatności syf od google. Albo nawet jak jest się zalogowanym to wszystkie synchronizację można wyłączyć. Więc to nie jest żaden argument.
  • Odpowiedz
W ogóle jak to jest, że najważniejsze osoby w państwie posługują się prywatnymi skrzynkami z prywatnych portali i przez te skrzynki podejmują kluczowe decyzje? #!$%@? ja w swoim korpo to vpny, totalny ban na prywatne maile w sprawach służbowych i nikt nawet o tym nie myślał xD


@Lpsy: ale czy ty nie rozumiesz, że to wszystko DLA POLSKI?
  • Odpowiedz
@Lpsy: no właśnie o to chodzi, że rządowe skrzynki są ponoć całkiem konkretnie zabezpieczone i siedząc na dworcu na telefonie nie zalogujesz się do poczty jak się łaczysz przez WiFi „Darmowe WiFi Dworzec PKP Trust me, no scam„ ale jak przerzucasz całą korespondencję na WP to masz w dupie jakieś VPNy logowania i inne nikomu nie potrzebne bzdety :D
  • Odpowiedz
@Lpsy: o czym ty piszesz? o ile mozna ustawic jakies blokujace reguly nie wszystko zablokujesz a do tego jak to masz filtrowac zeby goscia wywalili w pol godziny? sa jakies dlp ale zablokujesz doslownie wszystkie prezentacje, dokumenty czy jakies slowa/kombinacje klucze jak pesele, numery umow i tak dalej?
a co go powstrzyma czy dowolna osobe przed zrobieniem screenshota?
  • Odpowiedz
@Pawcio_cukierek
Gość jest politykiem, telefon to jedeno z jego podstawowych narzędzi pracy i mam nagle uwierzyć, że nie ma w nim konta google? Zakładając natomiast, że jest bardzo techniczny, to wiedziałby, że z takiego telefonu da się odzyskać dane, że sms jest najprościej "podrobic" itd itp. Zwyczajnie nie chce, aby prawda wypłynęła na wierzch.
  • Odpowiedz
To samo z Gowinem - zepsul mi sie telefon, stracilem smsy - przeciez to sie KULVA automatycznie synchronizuje z kontem googla/apla


@emissary: No niby automatycznie a ja smsy na koncie google straciłem wraz z kontaktami. Oraz kopie zapasowe z WhatsApp z ostatnich kilku lat. Bo tak. Więc no chciałbym wierzyć, że to jest tylko wymówka ale sam #!$%@? miałem z tym problem.
  • Odpowiedz
@emissary

Gość jest politykiem, telefon to jedeno z jego podstawowych narzędzi pracy i mam nagle uwierzyć, że nie ma w nim konta google?


No właśnie z tego powodu jest to prawdopodobne. Będąc osobą publiczną, której dane są ważne chcesz jak najbardziej ograniczyć ich dostępność. Chmura to kolejna rzecz która może zostać shackowana i wiele razy nawet ta od appla więc według mnie to nic dziwnego że ważne osoby miałyby unikać logowania się
  • Odpowiedz