Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki czy warto się wyprowadzać od starych gdy jest się 30+? Dodam, że nie mam szans na znalezienie kobiety i nawet nie mam znajomych, więc koronny argument kredyciarzy pt. "i gdzie przyprowadzisz panne?" mam z głowy. Również dodam, że starzy nie suszą mi głowy i w zasadzie widzę ich głównie rano i wieczorem. Jakie są potencjalne koszty utrzymania samemu?
- najem widzę w wojewódzkim ceny między 1k-3,5k (w zależności od stardardu i czy pokój czy całe mieszkanie do dyspozycji)
- jakieś dodatkowe czynsze/media to ile, 300-600 zł?
- na jedzenie nie wiem, około 1k?
- nieprzewidziane wydatki (dentysta, elektronika, ...)
- komunikacja miejska, jakaś mała rozrywka, wyjście gdzieś, wakacje raz do roku

Ile to wyjdzie miesięcznie? Ile wam wychodzi przy zwykłym życiu bez szaleństw ale też bez zaciskania pasa? Boje się życia jak robak i liczenia każdego grosza tylko dlatego że nie stać mnie na taki luksus jak mieszkanie samemu xD

#przegryw #mieszkanie #wynajem #samotnosc #tfwnogf #neet #dom #nieruchomosci #zycie #inflacja #blackpill



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki czy warto się wyprowadzać od starych gd...

źródło: comment_1620938534vamrxemWC2EL9hF8kKaVvH

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Dodam, że nie mam szans na znalezienie kobiety i nawet nie mam znajomych, więc koronny argument kredyciarzy pt. "i gdzie przyprowadzisz panne?"


@mirko_anonim: w takim wypadku zostań w domu a pieniądze które byś miał przeznaczyć na wynajem czy kupno mieszkania przeznacz se na miesięczne wakacje na filipinach albo w jakimś orientalnym kraju
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: XD
Tak, lepiej napełniać kabze landlordowi i mieć zajebistą prywatność w pokoju 5m2 w mieszkaniu z tektury, które dzieli się z czterema studentami i hindusem. Nie ma to jak słyszeć pierdzenie z mieszkania wyżej i gnieździć się w klitce.

Zresztą - jak dla ciebie fakty to usprawiedliwienia to musisz mieć nieźle poryty łeb.
Wiesz, że zdrowy psychicznie człowiek zanim podejmie decyzje, to rozważa za i przeciw? (i argumentem "za" nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Cóż, wyprowadzanie się z domu tylko po to żeby się wyprowadzić a potem gnić samemu w 4 ścianach (z doświadczenia mogę powiedzieć że mało przyjemne w dłuższej perspektywie) albo żreć zupki chińskie to nie byłby szczególnie mądry pomysł. Skoro nie masz znajomych to raczej nic ci nie da mieszkanie samemu bo nikogo tam nie będziesz zapraszał (teoretycznie to się może zmienić więc weź to pod uwagę)
Pozostaje kwestia finansowa -
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak można mieszkać ze starymi po 20 roku życia? Przecież to wegetacja, mam nadzieję że odetną pępowinę i wyjebią cie z domu, potem takie maminsynki nawet wyprać swoich gaci nie potrafią
  • Odpowiedz
@Tandem1: jak ma się normalnych, fajnych starych to czemu nie? Poza tym, wydawanie hajsu na wynajem i życie z marnych resztek pensji to nie jest wegetacja? Albo pchanie się w kredyt po kule? Prawda jest taka, że ludzie się często wyprowadzają tylko dlatego, że "tak wypada" i nic poza tym xD
  • Odpowiedz
Wiadomo mordo lepiej mieszkać do usranej śmierci z rodzicami, nie mieć prywatności i szukać usprawiedliwień xD


@Zoriuszka: te wasze pokolenie z łbami sprawnymi tiktoczkiem i twitterkiem serio myśli że na wynajmowanym będzie miał jakąś prywatność i bęzie go to czyniło jakoś bardziej samodzielnymi? LOL
  • Odpowiedz