Wpis z mikrobloga

Kupiłem tribana RC500 i wydaje mi się, że jest trochę za duży. W monecie gdy siedzę na siodełku to nie wygodnie mi sie jedzie na klamkomantetkach wydaje mi się że są za daleko. Aktualnie mam mostek 110mm i zastanawiam się nad wymianą, i tutaj pytanie czy lepiej wymienić na 90mm czy na 80mm i ewentualnie odsunąć trochę siodełko? #rower #szosa #triban
  • 21
@razor172: Opuść siodełko i będzie okay. Stajesz pod ścianą na bosaka, poziomica mocno pod jajca i mierzysz do podłogi i wynik razy 0.885.

Czyli ja mam przekrok 86cm x 0.885 = 76cm od poziomu siodełka do środka suportu/korby

A dalej jak nie pasuje powiem co zrobić ale pamietaj, szosa to szosa.
  • 0
@4x80: Siodełko tak już ustawiłem, bardziej chodzi mi o pozycję pochyloną i wydaje mi się ze jak bym miał bliżej kierownicę to byłoby wygodniej.
@razor172: Mam L i 183cm wzrostu. Od samego początku czułem że jestem za bardzo wyciągnięty i nie dosięgam do manetek w sposób naturalny. Wymieniłem mostem na 100 ale dalej nie czułem się komfortowo. Wymieniłem na 80, przesunąłem maksymalnie do przodu siodełko i teraz jest ok.
@razor172: Przekręć mostek, kiera klamki do góry

edit: Uważam, że to twój rozmiar po prostu to rower szosowy się do niego trzeba przyzwyczaić. Tak z miesiąc codziennej jazdy.
  • 0
@4x80: Możliwe, kupiłem pod koniec tamtego sezonu i co prawda za wiele na nim nie przejechałem. Może od zakupu jakies 200-250 km. Ale wydaje mi się, że mostek 80mm rozwiąże problem.