Wpis z mikrobloga

Będę niedługo zaczynał budowę domku letniskowego i pytanie: JAKĄ FIRMĘ ELEKTRO-NARZĘDZI WYBRAĆ?

W necie jest MASA treści na ten temat ale wydaję mi się, że sporo jest sponsorowanych treści. Możecie wrzucić jakieś swoje doświadczenia? Będę na bank potrzebował zakrętarke, ukośnice, piłe na szynie (też do cięcia pod kątem), może odkurzać, lisice etc

Jakieś opinie o ryobi? Podobno cena vs jakość wypada spoko. No i baterie czy kabel?

#budujzwykopem #budowadomu #budownictwo
  • 18
  • Odpowiedz
  • 3
@PanJanuszTrzeci co sie da olej kable, tylko aku.
Co do marek to tak naprawdę jeśli to ma być użytkowanie domowe to i parkside z lidla wystarczy. Ja mam worx/stary erbauer i bardzo sobie chwalę. Wydaje mi się że bez sensu kupować coś droższego niż ryobi, może nowy erbauer. No chyba że nie liczysz się z kasą to jakieś Milwaukee/hilti/festool :)
  • Odpowiedz
@PanJanuszTrzeci: Ryobi jest ok do tego co potrzebujesz. Choć powiem szczerze, miało kiedyś lepszą jakość. Od lat tego używam i powoli zmieniam zużyte sprzęty na te same modele które miałem i kurde widzę różnice pomiędzy tym co teraz, a co 5-6 lat temu.
  • Odpowiedz
@PanJanuszTrzeci: spoko. Myślę, że @melba ci tu dobrze doradził czym się sugerować. Erbrauer, Makita też jak najbardziej bo to cenowo dobrze wygląda. Metabo jest spoko, ale ma bardzo mały wybór narzędzi więc kompletowanie jakiegoś systemu ciebko widzę
  • Odpowiedz
@PanJanuszTrzeci: znacząca.
Na fakturę kupujesz sprzęt najlepszy jaki cię stać bo będziesz nim zarabiał.
Do użytku prywatnego kupuj to co jest najtańsze, ma dobry i łatwo dostępny serwis. Zajeździsz oddasz do serwisu i dostaniesz nówkę.
  • Odpowiedz
  • 1
@PanJanuszTrzeci jak narzedzia to tylko na aku. Co do marki to ja mam boscha pro i za duzo juz ich mam aby zmieniać markę. Gdybym zaczynał jeszcze raz to bym chyba wybrał Makitę, ma największy wybór modeli i ogrodowe też. Ma też fajny system 36v, podpinasz po prostu 2 baterie 18v.
  • Odpowiedz
JAKĄ FIRMĘ ELEKTRO-NARZĘDZI WYBRAĆ?


@PanJanuszTrzeci: Jak masz kasę na średnią półkę to bierz Makitę lub Metabo ewentualnie Bosch Niebieski. Do tych sprzętów dostaniesz masę oryginalnych akcesoriów które często są potrzebne, dodatkowo serwis i części zamienne są dostępne bez problemu. Średnia półka to również Hikoki, DeWalt, Milwaukee. Ale tych firm bym nie brał bo np Milwaukee to przegięcie cenowe i w Europie nie warto kupować bo masz krótką gwarancję w stosunku do USA a ceny kosmiczne w stosunku do nich. DeWalt z gwarancją jest normalnie ale cena dużo wyższa niż w USA dlatego tam to kupują. U nas bierzesz jedną z tych co wypisałem.
Z tańszych firm, Ryobi. I paradoksalnie potem mamy już półkę niżej czyli Einhell, Parkside, Dedra itp itd.

Makita i Metabo mają system 18V oraz 2x18V. Czyli masz narzędzia na 36V które wymagają po prostu dwóch akumulatorów 18V. To jest świetne jak chcesz mocniejszy sprzęt kupić i nie musisz zmieniać akumulatorów jak w przypadku np Ryobi gdzie na 36V trzeba już inne baterie. Tutaj należy tez wspomnieć, że Makita ma najstarszy system akumulatorowy co sprawia, że baterie nie oferują tego co u konkurencji. Maks 6Ah gdzie u Metabo masz 8Ah i chyba nawet 10Ah. To naprawdę robi różnicę w kosiarkach, pilarka. Dostajesz większy czas pracy oraz więcej mocy bo w narzędziach akumulatorowych to głównie baterie i rodzaj ogniw w nich zastosowanych odpowiada za
  • Odpowiedz
Kupuj na bieżąco, gdy będziesz potrzebował narzędzie zaraz przed robotą, a nie żeby wszystko od razu bo później będziesz tego pilnował i przenosił z kąta w kąt i w sumie może zmienisz zdanie i ci się coś jednak nie przyda. Ja wybudowałem dom z wiertarko-wkrętarką Erbauer z dwiema bateriami 4Ah i ona moim zdaniem spełniła swoje zadanie. Teraz powiedzmy działa dalej, ale do wymiany po tych 3 latach jest futerko bo nie
  • Odpowiedz