Wpis z mikrobloga

Jak wkładałem nowy ksenon to drgnęła mi ręką i po uderzeniu pękła ta ceramiczna izolacja co jest na drucie. Nie ma w niej ubytków jest tylko pęknięta. Dupa boli bo jeden taki ksenon to prawie 400zł.

Ksenon świeci. Pytanie czy te pęknięcie ma jakiś wpływ na żywotność palnika/klosza/soczewki?

Z tego co wyczytałem to przy rozruchu jest tam napięcie nawet kilkanaście kV, a ta izolacja ma zapobiegać przeskokowi łuku. Wydaje mi się że tak duże napięcie może przeskoczyć nawet z miejsca na czubku gdzie drut jest odsłonięty.

#samochody #elektronika
Harry_Callahan - Jak wkładałem nowy ksenon to drgnęła mi ręką i po uderzeniu pękła ta...

źródło: temp_file26283003739156488

Pobierz
  • 26
@hrumque jakieś chinole które miałem przedtem (chyba M-Tech) na allegro kosztują najtaniej 150/2szt.

Na allegro jest sklepik Osram i tam te night breakery kosztują 750zł za 2szt. Standardowe Osram Xenarc kosztują ~450zł za komplet.

Ja swoje kupiłem w zwykłym sklepie motoryzacyjnym. Początkowo rzucili mi kwotę 1000zł ale jak powiedziałem po ile są w oficjalnym sklepie Osrama to sprzedali mi za 800zł.

Szarpnąłem się na te night breakery bardziej z ciekawości czy naprawdę
@hrumque kupowałem firmy Amio po 50 zł za sztukę, świecą już pół roku, tylko mają to do siebie że po odpaleniu jest niebieska barwa a później przechodzi w białą 4300k
@Ciasto_hirol: masz foto wyżej, a tutaj porównanie do 8 miesięcznego Osram’a. Kupiłem bo na grupie BMW się zachwycali, a też nie wierzyłem, że będzie lepiej świecić. Lewą led, prawa xenon. Miałem jechać na regenerację luster, a okazało się, że po założeniu leda ilość światła jest aż nadto wystarczająca.
Panczo2147 - @Ciasto_hirol: masz foto wyżej, a tutaj porównanie do 8 miesięcznego Osr...

źródło: IMG_3256

Pobierz