Wpis z mikrobloga

@pamareum: generalnie masz rację, że jesteśmy pod tym względem w ciemnej dupie . Z tym że żaden rocznik brany w tym współczynniku pod uwagę (raczej) nie ma dzietności >2. Ostatni raz Polska miała współczynnik dzietności >=2.0 około 1990, czyli kiedy obecne 49 latki miały te 15-16 lat, a i wtedy był on zawyżony przez kobiety rodzące w szczycie wyżu lat 80.
  • Odpowiedz
@pamareum: co wy z tą dzietnością w tagu nieruchomości. Na nowe domy i mieszkania zawsze będzie popyt to stare bloki i stare domy będą w końcu nie sprzedawalne.
Jako przykład podam kumpla z pracy który chce sprzedać dom za 2 banki. Dom 20 letni bez ogrzewania podłogowego, klimy, rekuperacji. Firma mu postawi za połowę tego dom z tym wszystkimi ugodnieniami plus 400k za działkę więc jaki Leszek kupi to jak może
  • Odpowiedz
  • 0
@GuliVerGut w przeciągu roku czy dwóch to nie będzie mieć wpływu, ale jak rocznie ubywa 150k, a za chwilę nawet 200k ludzi to za 5 lat już będzie widoczny efekt w postaci opuszczonych nieruchomości
  • Odpowiedz
@GuliVerGut: Bardziej niż wiek budynku liczy się lokalizacja. Centrum dużych miast to głównie stare budynki, chętnych nigdy nie zabraknie. No chyba że idea 15 minutowych miast wjedzie za mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jako przykład podam kumpla z pracy który chce sprzedać dom za 2 banki. Dom 20 letni bez ogrzewania podłogowego


@GuliVerGut: ale on nie może go sprzedać nie dlatego że dom jest stary tylko dlatego że chce za niego 2 bańki. 20 lat temu na ten dom razem z działką pewnie wydano coś około 300k jakby teraz wystawił za nie wiem 600k to by pewnie poszedł zależy jaki standard w środku. Miej
  • Odpowiedz
@JackBauer: teraz da się sprzedać jak lokalizacja dobra. Ja dostałem dom w spadku kostka PRL pod miastem wojewódzkim ale i tak buduje 7km dalej bo większą działka i dom jest nowoczesny a lokalizacja co z tego jak sąsiad zagląda do ogródka. Chętnych na pewno bym znalazł na zakup ale chciałbym synowi zostawić a on już mi powiedział że nawet w Polsce nie chce mieszkać a co dopiero pod Łodzią😏
  • Odpowiedz
@GuliVerGut: teraz mieszkam w centrum i mam dość tych żuli opłat za parkowanie dla mieszkańca a i tak nie ma nigdy miejsca. Raz w roku idę do teatru i kilka razy do kina to mogę sobie podjechać.
  • Odpowiedz