Wpis z mikrobloga

Ludzie nie słuchajcie tego #!$%@? ze zawodówki są spoko sa gowno nie spoko. Matury nie masz to z automatu traktują Cie jak debila. Żadnych uprawnień po tym nie masz i nie możesz mieć. Zmarnowany czas i tyle... co kolwiek więcej w życiu chciałbyś robić to musisz mieć maturę i studia bo bez uprawnien gowno mozesz. Nawet żeby z tyczka jako geodeta chodzić musisz mieć szkołę X #!$%@? D

#zalesie #szkola #matura #egzaminmaturalny
  • 17
  • Odpowiedz
@Odki: zrobiłem maturę i studia i zmarnowałem czas i pieniądze, robię jakbym tego nie miał i zarabiam więcej niż geodeta po studiach, a uprawnienia robiłem w międzyczasie.
  • Odpowiedz
@Qullion czyli 100% fizo i ile lat tak porobisz? Do 40? Majac przynajmniej mature masz szersze spektrum możliwości a bex to zostaje wlaśnie fizowanie do końca życia.. a jak zdrowie wysiadzie to jesteś w dupie a wszyscy sie podniecają ile to on nie zarobi. Szkoda że zarabiacie to przy 300h/miesiac xD
  • Odpowiedz
@xyz_xyz: mój dziadek pracował fizycznie do 75 roku życia.
Co do 40? do 40 roku życia już chyba mnie nie dotyczy, może przez 40 lat to tak. Mając maturę i 40 lat to nie ma się żadnych możliwości, a więcej daje nauczenie się nowych rzeczy i zrobienie uprawnień.
O zdrowie trzeba dbać, nigdy nie przepracowałem 300 godzin w miesiącu, często nawet 200 nie wychodzi, pracuje się 2x lżej niż w
  • Odpowiedz
@Qullion dawne roczniki- nasi dziadkowie itp to byli niezniszczalni. Ja aktualnie gdyby nie umiejętności hm "biurowe" od grudnia był bym w dupie a wszystko za sprawą "kaszlniecia w czasie jazdy samochodem"- rozpieprzyło mi kręgosłup, nie jestem w stanie unieść 2kg bo mam uciski na nerwy. Pracowałem 50/50 troche fizycznie, troche umyslowo, gdyby nie umiejętności jakie nabyłem robiąc wyższe był bym we czarnej. Więc mają najlepszy skill w zajęciach fizycznych był by
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Qullion: @xyz_xyz właśnie o to mi chodzi fizycznie nie każdy może lub chce zapieprzac. Nie każdy chce robić fotowoltaike. Programowanie już mnie znudziło i chciałbym się przebranzowic ale po zawodowie to sobie mogę właśnie tylko fotowoltaike kłaść XD Fizycznie nie mogę też za dużo bo moje plecy szybko mi mówią GG. Mysle a sprawdze geodezje. #!$%@? no zawod regulowany bo CAD I GPS W POLU facepalm
  • Odpowiedz
@xyz_xyz: jak ktoś ogarnia wiele rzeczy może przejść do biura i projektować instalacje, wszystkiego da się nauczyć zwłaszcza jak ma się wiedzę praktyczną.
Mi się nie skończyło i mam więcej lat od ciebie, w razie co mam rehabilitację od razu i za darmo. A tak serio to wystarczy dbać o siebie i nie przesadzać, jak coś ma więcej niż 30kg to się bierze we dwóch.
  • Odpowiedz
@Odki: fotowoltaika nie jest taka lekka bo trzeba panele na dach wsadzić albo na jakiś stelaż.
Brat się przebranżowił z geodezji bo z takimi zarobkami to musiałby nie jeść. Teraz dodatkowo ogarnia jeszcze kilka rzeczy na budowie.

W praktyce mało kto chce pracować fizycznie i wychodzi tak, że fachowcy mają pole do popisu, a ci co chcą do biura to też lekko nie mają tylko sobie siedzą w jednym miejscu
  • Odpowiedz
@Qullion no widzisz dbałem, też mam rehabilitacje i fizjo za free ( jestem w trakcie) ale neurochirurg powiedzial wprost, jeśli będę obciążał plecy czeka mnie stół operacyjny bez gwarancji powodzenia. A stało się to jak wspominał w czasie niewinnego kaszlnięcia. Tylko widzisz żeby projektować instalację to trzeba już mieć jakąś wiedzę, szkołę lub miec możliwość jej zrobienia a jak ktoś poszedł na ślusarza, nie ma matury jest jest już w dupie
  • Odpowiedz
@xyz_xyz: Ja mam rehabilitację w domu jak trzeba, a jak by potrzeba było czegoś więcej to się dzwoni i się coś załatwia.
U mnie w firmie nie trzeba mieć żadnej szkoły żeby robić w biurze. Przychodzą ludzie, którzy albo skończyli szkołę albo coś montowali, uczą się wielu rzeczy od podstaw. Jeden robił escape roomy, drugi grał w zespole muzycznym i pracował fizycznie.
Jak ktoś decyduje się na prace fizyczne to
  • Odpowiedz