Wpis z mikrobloga

Krzysztof Hetman, pytany w wywiadzie na youtubie o to czy nie obawia się, że przez kolejne dopłaty do kredytów wzrosną ceny mieszkań - zapodał 10 minutowy słowotok z zaakcentowanym stwierdzeniem, że deweloperzy są kołem zamachowym gospodarki.

Pomijając, że to bzdura XD to można powiedzieć, że na pytanie czy obawia się wzrostu cen odpowiedział, że generalnie ma to w pompie a najważniejsze jest to żeby deweloperom nie spadła sprzedaż.

#nieruchomosci #codzienneministerstworozwoju #mieszkanienastart #sejm #gospodarka #polityka
mickpl - Krzysztof Hetman, pytany w wywiadzie na youtubie o to czy nie obawia się, że...

źródło: hetman

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@mickpl: @onomatopejusz

Myślę, że działają tu trzy siły:

1. Sute dotacje i premie od deweloperów, mieszkania za darmo lub po preferencyjnych cenach, etc.
2. Gospodarka w naszym kraju opiera się o masowe lanie betonu i transferowania kasy na kolejne klitki, to jest opodatkowane więc po prostu rząd ma z tego kasę i ładne
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin
Owszem, zgadzam się, tylko z tych 90 procent, to pewnie dobre 50-60 procent ma stary dom, dom typu PRLowska kostka, albo wielka płyta.

Wszystko to poleci na łeb na szyję jak tylko unia zacznie podateczkami dociskać szyje kolankiem albo wymuszać modernizacje
  • Odpowiedz
@Zgredzimierz: Ja bym nie obniżył marży jakbym ją podnosił a rząd by mi jeszcze dopłaty dawał, nawet bym może coś komuś za tą przysługę odpalił skoro się obywatele chcą dorzucić
  • Odpowiedz
@daretti877: a ja powiem przewrotnie, ze niewielu ludzi ma ten dryg to ryzyka. Problemem jest opodatkowanie pracy vs opodatkowanie gruntu. W koncu komu bardziej powinno zalezec, zeby uslugi w miescie w ktorym sie znajduja grunty wlasciciela byl na wysokim poziomie? Komu powinno zalezec, na tym zeby bylo komu bronic tych gruntow. Bo na ta chwile, wiekszosc obciazenia jest nie na wlascicielach tylko na pracujacych i mowi to nawet Gwiazdowski.
qusqui21 - @daretti877: a ja powiem przewrotnie, ze niewielu ludzi ma ten dryg to ryz...
  • Odpowiedz
@hadrian3:

zlecenie

Taki wiedźmin na spadkowiczów? xDDD Nie no obserwowałem tag od jakiegoś czasu bo temat żywy i stwierdziłem, że dla jaj konto założę.
  • Odpowiedz