Wpis z mikrobloga

Witam.
Mam 29 lat i chce zacząć naukę programowanie i proszę o pomoc od czego zacząć. Jakieś książki dla początkujących, poradniki, kursy i w jakim kierunku najlepiej iść bym znalazł prace ??
Jestem osobą szybko uczącą się i obsługę komputera, budowę oraz, składanie komputerów znam i potrafię perfekcyjnie to robić.
Chciałem w końcu coś zmienić w swoim życiu, bo obecna praca mnie wykańcza i też chciałbym się w końcu czegoś dorobić, a nie tylko "garba".
Mam teraz kilka miesięcy wolnych od pracy, bo jestem po urazie stawu i czekam na operacje i chce to wykorzystać jak najlepiej i bardzo proszę o rady i pomoc.

#programowanie #informatyka #naukaprogramowania
  • 56
@GhostV8: to dlaczego nie zacząłeś od analizy rynku, przeglądania ofert pracy i zrozumienia czego potrzebuje rynek na który zamierzasz wejść?

Moja rada jest taka, załóż sobie darmowe konto na chat gpt i poproś go żeby przeprowadził profilowanie Twoich predyspozycji zawodowych w branży IT i pokierował Twoim dalszym rozwojem.

Być może okaże się że lepiej zarobisz jako scrum master, albo jakiś manager.

Niezależnie od tego zacznij od nauki Pythona bo to najbardziej
@GhostV8: jakby ci przyszlo do glowy #!$%@? kilkanascie kola / kilakdziesiat na jakis bootkamp to mozesz od razu polowe tego mi przelac, w prawdzie nic ci nie pomoge ale moge zagwarantowac ze polowa z tej kasy trafi na dobre uczynki (moze byc nawet w twoim imieniu), a reszte #!$%@? na siebie. ale to i tak bedzie dla ciebie lepsza inwestycja. Jest to powazna porpozycja.
Jestem osobą szybko uczącą się i obsługę komputera, budowę oraz, składanie komputerów znam i potrafię perfekcyjnie to robić.


@GhostV8: to ci się praktycznie nie przyda

A druga sprawa że teraz w branży ciężko nawet z doświadczeniem więc nie wiem czy schodzenie teraz to dobry pomysł bo będziesz pierwszy do wylotu w razie cięć.

I jak musisz o takie rzeczy na wykopie pisać to raczej sukcesu nie wróżę bo jedną z podstawowych