Wpis z mikrobloga

#gielda #orlen W ogóle nie czaję tej euforii po zwolnieniu Obajtka. Jak dla mnie to z perspektywy akcjonariusza był to dobry prezes, a w spółkach skarbu państwa ciężko nawet o średniego prezesa. Rozumiem postronnych ludzi, którzy obwiniają Obajtka za ceny paliw, dojenie obywateli, ale akcjonariuszy którzy z takiego obrotu spraw są zadowoleni nie czaję. Zyski są, dywidendy są, ekspansja jest, no przecież jak na spółkę skarbu państwa to ewenement.
  • 52
no przeczytałem i jako inwestor się cieszysz że traciłeś pieniądze przez te wszystkie lata wspaniałego prezesa obajtka.


@mako37: Przeciez nie wiesz w którym momencie zainwestowałem, nie wiesz ile dywidend wzialem, nie znasz nawet jaka objalem pozycje, skad wiec takie załozenia ze stracilem?

Prawda jest taka że na papierze mają takie zyski bo połączyli kilka molochów w jeden.


Doszło do przejecia, a nie "polaczyli". Byl to skomplikowany i dlugo trwajacy proces. A
akcjonariusze i potencjalni akcjonariusze Orlenu uznali, że #!$%@? Obajtka dobrze zrobi na przyszłość firmy. Akcjonariusze liczą, że nowa władza Orlenu, będzie robić to lepiej od Obajtka


Czy to sensowne czy nie to się przekonamy w ciągu kolejnych kilku lat.


@niochland: To jest chyba sedno.
@niochland: No ale znów napisałeś to samo. To że akcjonariusze zareagowali pozytywnie to widzę i o tym właśnie piszę. Nie rozumiem ich motywów, ponieważ moim zdaniem jak na spółkę skarbu państwa Orlen był zarządzany dobrze i prawdopodobieństwo że za kolejnego prezesa spółka rozwijała się jeszcze lepiej/szybciej jest moim zdaniem jest dość niskie.
@Czysto: Ja to rozumiem tak, ze @niochland napisał to co widzi (czyli to co Ty i ja). A to czy akcjonariusze beda mieli racje to sie dopiero okaze.

Ja podobnie jak Ty, uwazam, ze zmiana prezesa to realne ryzyko ze Orlen bedzie gorzej zarzadzany (bo cala reszta ryzyk sie nie zmienia).
@Czysto: Bo to nie było nawet dyktowane chęcią zarobków spółki, tylko politycznych celów. Jakby nagle PiSowi leżało by Orlen zacisnął pasa, to Objatek by to zrobił i spółka zanotowałaby drastyczny spadek. Do tego Orlen zajmował się rzeczami niezwiązanymi z paliwem, chociażby kupował jakieś gazety ( wydawnictwo w sensie )