Wpis z mikrobloga

Cześć, mam problem z "plamami" na suficie po jego pomalowaniu. Sufit 1x zagruntowany i 2x pomalowany białą farbą. Wygląda to tak jak widzicie, w wielu miejscach występują ciemniejsze plamy. Sufit jest równiutki, ale dodam, że bardzo długo schnął i gdzie niegdzie przez to zostały takie przebarwienia, które jednak zdaje mi się, że nie pokrywają się z tymi plamami po malowaniu.

Na ostatnim zdjęciu przemalowałem jedną z nich trzeci raz grubą warstwą farby. Po 10 minutach efekt jak widać. Dookoła niej mokro, a sama plama jakby sucha.

Ma ktoś pomysł o co tu chodzi i jak temu zaradzić? W kuchni musiałem zrobić gładź przez przeróbkę elektryki i tam nie ma tego problemu, chciałbym jednak uniknąć gładzenia reszty sufitu. Reszta zdjęć w komentach.

#budownictwo #budowadomu #wykonczenia
matrioshq - Cześć, mam problem z "plamami" na suficie po jego pomalowaniu. Sufit 1x z...

źródło: IMG_9689

Pobierz
  • 43
  • 0
prawdopodobnie gruntowanie nie bylo potrzebne.... trzeba bylo zrobic test przed gruntowaniem na malej powierzchni


@miszczu90: grunt świeżo kupiony, myślę że dobrze wysechł, bo malownaie robiłem dopiero kolejnego dnia.
  • 0
Wiesz kwestia czy dobrze zagruntowałeś, bo jak warstwa była niechłonna albo źle grunt rozprowadziłeś to się zwyczajnie m


@lobo: myślę, że starannie go rozprowadziłem, na pewno nie zrobiłbym takiej lipy, żeby powierzchni sufitu porobić takie babole. Masz pomysł co z tym teraz zrobić?
@matrioshq: Opcje masz dwie pierwsza szlifowanie, druga pomalowanie farbą na plamy i pomalowanie kolejny raz normalną. Druga opcja wchodzi w grę tylko jeżeli jeżeli farba trzyma się na tyle dobrze, że nie będzie odpadać (weź palcem pociągaj po niej jak już będzie sucha)
  • 0
to jutro obejrzyj na spokojnie a nie po dziesięciu minutach od malowania i wtedy będziemy kombinować co dalej.


@Smarek37: ale to już kilka dni temu pomalowałem dwie warstwy i tak to wygląda. Jutro sprawdzę to podmalowane miejsce