Wpis z mikrobloga

Barbie to jest taki niby feministyczny film wyreżyserowany przez babę w którym przypadkiem pokazali, że

FACET (KEN) BYŁ WARTOŚCIOWY TYLKO WTEDY GDY SIŁĄ WPROWADZIŁ PATRIARCHAT. Gdy zrezygnował z patriarchatu to wszystkie Barbie (kobiety) miały w dupie kenów (facetów) i znowu byli obywatelami drugiej kategorii.

Dziękuję za uwagę.

#film #barbie #bekazlewactwa #drive #ryangosling
SzubiDubiDu - Barbie to jest taki niby feministyczny film wyreżyserowany przez babę w...

źródło: barbie-2

Pobierz
  • 45
,,będziemy was traktować tak jak mężczyźni traktują kobiety w prawdziwym świecie i musicie się wykazać”


@Poldek0000: no #!$%@? masz jeden do jednego z realnym światem i tego nie widzisz? xD
słowo klucz ZNACZYŁY czyli robimy film na cały świat o wojnie płci bo w USA


@SzubiDubiDu: a sory dla Ciebie, zaściankowego Polaka to powinni pokazać obraz #!$%@? janusza w slipach śpiącego na starej kanapie xD
Tylko skoro film promuje równość to dlaczego nie powtórzono głosowania, by w rządzie zasiadali zarówno Barbie i Kenowie (nie wiem jak to odmienić).


@Poldek0000: No "problem" z tym filmem jest taki, że jego przesłanie to "tak dużo musi się zmienić, żeby nie zmieniło się nic". Chyba, że to paralela rzeczywistości, że niby kobiety teraz mają równouprawnienie, a i tak faceci rządzą światem?
@SzubiDubiDu: Ten film się dość dobrze broni, poza tym rozbierając go na czynniki pierwsze można dostrzec, że sprawy nie są czarno-białe, nie jest to czysto feministyczne podejście, a samo dzieło stoi dobrze aktorsko, reżysersko i technicznie.

Zobacz sobie lepiej Biedne Istoty - to jest szał. 1/3 filmu to ruchanie, kontrowersyjne (niby) sceny które mają być zgodne z "nowoczesnym" społeczeństwem. Do tego humor z American Pie lub najgorszych stand upów, gdzie ma
Czyli patriarchat jest be ale już matriarchat cacy.


@Poldek0000: Kurde żeby tak prostego filmu nie zrozumieć, to trzeba być wykopkiem. Przecież w tej scenie właśnie o to chodzi, że to nie jest ok, że nadal jest mnóstwo rzeczy do naprawienia i w świecie Barbie i w prawdziwym świecie, że nie wystarczy oznajmić, że jest równość i po sprawie, bo może się okazać, że ta równość jest tylko ułudna a problemy obu
@pianinka
Nie sądzę że tylko wykopki mają z tym problem.
Zobacz ile jest komentarzy pod tym filmem na różnych portalach. Film został dość mocno skrytykowany właśnie za niekonsekwencję w fabule. Barbie jest w nim hipokrytką² , chce zmian ale wyłącznie na swoją korzyść. Jest egoistką. Jej pogardy dla Kena(ów) nie da się zmapować na społeczeństwo bo to relacja osobista.
Ps. Po filmie firma Mattel skarżyła się na spadek sprzedaży lalek Barbie... (
Z tego co można wyczytać od inteligentniejszej części filmoznawców to przekazem jest uwolnienie kobiety z męskich opresji i kajdan. Nawet od "Boga", który wspiera ją bezapelacyjnie w jej wyborach. Później kajdanami jest mężczyzna z romansu. Ostatecznie życiowe zasady, które przełamuje pracą w burdelu. Tzn. ja rozumiem hipotezę, ale wychwalanie tych środków... przecież to jest szkodliwe dla godności nie tylko kobiecej, ale każdego człowieka. Ja chyba miałem zbyt wielkie oczekiwania po prostu, gdyż
@pianinka Ciężko patrzeć na ten film w ten sposób bo jego spojrzenie na rzeczywistość jest totalnym urojeniem. Trzeba mieć mocno ideologią zryty beret by widzieć współczesny świat jako zorientowany w jakikolwiek sposób na mężczyzn. Jeżeli istnieje jakieś skrzywienie to w drugą stronę.
@SzubiDubiDu: Najbardziej żałosne ścierwo jakie wpuszczono do kin. Jak Ken musiał żyć wg zasad Barbie, żyjąc w świecie zrobionym totalnie pod nie to było ok. Jak tylko zaczął spełniać swoje marzenia to od razu tragedia i afera. Zawsze mnie bawią te filmy robiące z facetów pokraki, idiotów itd gdzie w rzeczywistości rozowepaski są totalnie niesamodzielne i bez facetów nie przeżyłyby miesiąca
niby taki feministyczny film, a pominąłeś dosłowne odwrócenie ról płciowych. Jednak gender studies powinno być w szkole, skoro nie wylapales subtelnego jak młot pneumatyczny odniesienia do relacji patriarchat-matriarchat.


@Hrjk: Ja #!$%@? wy tak na serio sobie odpowiadacie takie rzeczy? XD to jest przygłupi film który miał się sprzedać tylko i wyłącznie tematyka barbie. Zobacz sobie trailery, tam wszystko oparte jest o początek filmu i kolorowe cukierkowe życie barbie. Absolutnie nic z
@Hrjk: A jak Bill Gates chodzi do pracy to czemu jest bogatszy niż wiele państw na świecie a mnie nie stać jeszcze na samochód z salonu? Takie dałeś porównanie by za pomocą manipulacji nadać głębi durnej brei, która jest jej pozbawiona. Co następne? Portal wysokieobcasy? To wy - fani filmu - wychodzicie na idiotów, bo wierzycie w kiczowaty mainstream produkowany przez korporacje. Nie czaicie że karmi się nas płytkim gównem, bo
@Hrjk: Nie, ty sobie dopowiadasz przekaz. W ten sposób można interpretować wszystko. "Pokazali X, ale w rzeczywistości chodzi o Y - jest zupełnie odwrotnie". Każde najdurniejsze dzieło można wywrócić do góry nogami i nadać temu losowe znaczenie. Poza tym co to za absurd, od dość długiego już czasu życie facetów wygląda tak, że robią wszystko w swoim życiu by zyskać akceptację, są dojeni ze wszystkich stron z zasobów, robią wszystko by