Wpis z mikrobloga

że wy jeszcze naiwnie wierzycie w ten neolibkowy mit o cięnszkiej pracy za którą są kołacze xD


@Iskaryota: ale ja w nic nie musze wierzyc wykopku, bo sam jestem z biednej rodziny, a zarobki mam w top 1%, przy minimalnym wkladzie (aktualnie). Oczywiscie, ze jak ktos sie urodzi w dzianej rodzine to ma latwiej, ale na to nie mamy wplywu. Lepiej jeczec na wykopie w jakich to zlych czasach zyjemy, gdy
@Iskaryota: To nie jest żadna iluzoryczna szansa, do majątku nie da się dojść jednym pokoleniem. Jest nawet takie powiedzenie "Frak leży dobrze dopiero w 3 pokoleniu". Zresztą samo mówienie o tym że elity dają biednym jakieś szanse jest nieporozumieniem, korporacje nie chcą konkrecji, najchętniej wycieli by w pień każdą możliwość dorobienia sobie.

Inna sprawa, domyślam się że nie znasz bogatych ludzi. Ja takich znam i wiem że można mieć bogatych rodziców
@Pwado: Jesteś w tym słynnym 1% a nadal tracisz czas na wysrywy na wykopie xD. TOP 1% w Polsce nie zajmuje się moralizowaniem innych w internecie. To jest właśnie brak kapitału kulturowego o którym mówię xD. Jesteś po prostu dobrze zarabiającym prolem. Po prostu streamuj lola bro xD

Inna sprawa, domyślam się że nie znasz bogatych ludzi. Ja takich znam i wiem że można mieć bogatych rodziców i całkowicie #!$%@? życie.
@Iskaryota: takie życie na poziomie ściąga z nich pewne troski z którymi inni muszą się mierzyć każdego dnia, ale wiąże się z innymi zagrożeniami o których ten zwykły zjadacz chleba nie ma pojęcia. Bogate życie nie gwarantuje szczęścia, biedne życie nie determinuje nieszczęścia. Jakaś korelacja występuje, ale nie jest to zero jedynkowe.
@Iskaryota Zadziwiajace jest jak niektórzy mają mózg wyprany jak to wszystko zależy od starych zyjac w kraju który dopiero od 30 lat ma jakiekolwiek możliwości budowania majątku a ameby interpretują świat jakbyśmy mieli społeczeństwo niczym z brytyjskiej arystokracji.

Jak Ci bogaci zostali ustawieni przez starych gdy ich majątkiem była pasztetową wystana w paru godzinnej kolekcje i magnetowid kupiony na bazarze? Tu nawet nie miały kiedy powstać te majątki rodzinne a banany są
@jmuhha: po prostu wstawaj wcześniej i pracuj ciężej bro ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja się już wyleczyłem z ładnych rzeczy. #!$%@? spłacać auto przez 3 lata, kupuje gruza za 5k i jak się zepsuję to wjeżdżam nim w ścianę i kupuje następnego
@jmuhha zalezy jakie auto i jakie zarobki. Ja jak kupilem pierwsze auto z salonu (nic wielkiego, skoda citigo xd) to ludzie z pracy (zarowno ci co zarabiali tyle co ja jak i wiecej) pukali sie w glowe, ze po co, ze traci 25% wartosci po opuszczeniu salonu, ze lepiej uzywke klasy premium itd xd jak 4 lata pozniej kupowalem drugie tez z salonu to juz spora czesc pracownikow byla albo w trakcie
ale ja w nic nie musze wierzyc wykopku, bo sam jestem z biednej rodziny, a zarobki mam w top 1%


@Pwado: jesteś tym wykopkiem co ma firmę z oddziałami w kilku państwach i co kiedyś gdzieś tu we wpisach na Mirko wykłócał się z innym wykopkiem, bo ten nie chciał mu uwierzyć?