Wpis z mikrobloga

Mam magisterke z ML/AI z top100 uniwerka z zagranicy i obecnie pracuje w IT jako programista, 2 lata expa. Praca bardzo luzna, 100% remote, realnie 10h-15h tygodniowo 'prawdziwej' pracy, reszta to ogladanie/granie/internet (musze byc przy laptopie w godzinach pracy). Obecne zarobki to 11k. Mam okazje, zeby przejsc do innej firmy za okolo 30-35% wieksze zarobki. Problem w tym, ze na pewno godziny beda duzo dluzsze, praca ciezsza i wieksza odpowiedzialnosc. Do tego ryzyko zwiazane z niewiadoma firma i innym teamem.
Zmienilibyscie w tym przypadku prace? +35% wieksze zarobki ale sporo gorszy work-life balance.

#zarobki #it #programowanie #praca #pracait

Jaka praca lepsza?

  • 11k, 10-15h realnej pracy, 100% remote 73.0% (100)
  • 15k, duzogorsze godziny, wieksza odpowiedzialnosc 27.0% (37)

Oddanych głosów: 137

  • 6
wieksza odpowiedzialnosc.


@Trekk21: to jest zawsze red flag. Zawsze lepiej być zwykłym midem-klepaczem kodu niż jakimś team/tech leadem.

Ambicje w IT schowaj sobie do kieszeni. Taki team/tech lead zarobi te 3-5k brutto uop/netto b2b więcej, ale jakim kosztem... spotkania od rana do wieczora, świecenie oczami za juniora z zespołu co zabuguje null pointerami apkę na prodzie i wiele wiele innych. Work-life-balance? Zapomnij o czymś takim jak jesteś leadem.

Nie warto
@Trekk21: nie wiem, skąd te negatywne opinie. Jak nie masz ambicji, to możesz pierdzieć w stołek za mierną pensję, w końcu trafisz na sufit płacowy, a za 5-10 będziesz musiał się przekwalifikować na dog-walkera przez A.I., bo będziesz pierwszy w kolejce do wylotu w firmie, a szerszy rynek będzie wymagał więcej praktycznego doświadczenia, którego nie pokwapiłeś się zdobyć.

Pchając się na głębszą wodę jest szansa, że nauczysz się czegoś nowego i
@gysnde:

a za 5-10 będziesz musiał się przekwalifikować na dog-walkera przez A.I., bo będziesz pierwszy w kolejce do wylotu w firmie

A nawet już za rok...
@nad__czlowiek: pracowałem jak piszesz przez 1,5 roku, po tym czasie skoczyłem piętro wyżej - decyzje ważą więcej ale za to sufit wynagrodzenia jest X2 z tego co było więc warto sie przemęczyć jak ma sie ku temu przestrzeń i jechać wyzej