Wpis z mikrobloga

Mam nick Adamfabiarz, a powinienem mieć od teraz Adamfabiarz-scaniarz.

Na początku zastanawiałen się nad 320 konnym, 5-cylindrowym 9-litrowcem, 1700 niuta. Ale że na tydzień w miesiącu sam skoczę na małe kółko (prowadzenie to moja pasja), to niech sprawia mi frajdę.

Zatem złożone zamówienie na Scanię z potwornym 6-cylindrowym, 13-litrowym silnikiem dającym 370 koni i 1900 niuta. W leasingu ale z możliwością wykupu, więc olej będę wymieniać częściej niż zalecane, a konkretnie co 47.5k - 50k km.

2 tryby skrzyni biegów (eco i standard), 12 biegów głównych + 2 pełzające + 2 wsteczne, tryb żeglowania, itd.

Wszelkie udogodnienia jazdy (kamerka martwego pola, ostrzeżenie o utrzymaniu pasa, hold hill, napęd 4x4) oraz wypoczynku dla kierowcy (obszerna kabina, klimatyzacja postojowa, mocniejsze baterie, różnorakie oświetlenie, regulacja odcinka lędźwiowego, itd). Przy czym zostaną tradycyjne lusterka.

Tag ets2 dla zasięgu. Fota silnika w kom.

#zycietruckera #bekaztransa #scania #ciezarowki #samochody #motoryzacja #chwalesie #pokazauto #transport #ets2
Adamfabiarz - Mam nick Adamfabiarz, a powinienem mieć od teraz Adamfabiarz-scaniarz. ...

źródło: Screenshot_20240131-192829_Opera

Pobierz
  • 57
@assninja: Ale będzie wchodziło prawie 10x więcej oleju. Do tego królowa szos będzie jeźdzìła najczęściej na obrotach rzędu 1000 - 1450, a tymczasem Fabia standardowo pomyka na 3500 - 3900 rpm.
@wezsepigulke: 450 koni daje dobry zapas mocy, ale 370 w zupełności wystarczy, tym bardziej, że pewnie 90-95% przejazdów będzie po płaskim + niewielkie pagórki, do Włoch ani w Pireneje się nie wybieram.
A kabinę wybrałem obszerną, wysoką, dużo schowków itd.
Standardowe naczepy, do 24-25t towaru, masa całkowita zespołu do 40t.


@Adamfabiarz: panie, na trasach typu Bremen/Hamburg - Holandia to może i dałoby radę :)

450


@wezsepigulke: już 460 (jeżeli piszemy o kanii) :) dali monitory i 10 konia więcej.
Z ciekawostek dodam, że te niuty w tym 460 mało odbiegają od 500. Handlowiec szczerze gadał że jak już ktoś koniecznie chce v8 to 530, bo te 500 cena/moc to nijak