Wpis z mikrobloga

Cześć,
poszukuję auta, które spełniłoby moje oczekiwania. Auto dla rodziny 2+2, przy czym zależałoby mi na wystarczającym miejscu z tyłu, tak aby zmieściła się (i nie była mocno ściśnięta) osoba dorosła plus dwójka dzieci w fotelikach, a dodatkowo żeby bagażnik był na tyle spory, żeby pomieścić wszystko na wakacje (z tych większych rzeczy to wózek i łóżeczko turystyczne). Auto na co dzień użytkowane w mieście i to głównie na krótkich dystansach, tzn 3km, postój, kolejne 3km, itd. Szukam czegoś bezawaryjnego i względnie taniego w eksploatacji (jeśli chodzi o koszty związane z paliwem, to tego nie biorę pod uwagę - w obecnym aucie mam raczej niezbyt niskie spalanie) - nie chcę auta, gdzie co chwila coś się będzie psuło, albo gdzie jakieś eksploatacyjne wymiany będą mnie kosztowały dużo. Jeśli chodzi o rocznik to myślałem o czymś co ma mniej niż 10 lat (a im mniej tym lepiej). Budżet zakładałem 70-80k (ale, jeśli faktycznie trafiłoby się coś szczególnie wartego zainteresowania w trochę większym budżecie, to też rozpatrzę).

Dzięki za wszelkie sugestie i propozycje.

#motoryzacja #samochody
  • 35
  • Odpowiedz
dorosła plus dwójka dzieci w fotelikach, a dodatkowo żeby bagażnik był na tyle spory, żeby pomieścić wszystko na wakacje (z tych większych rzeczy to wózek i łóżeczko turys


@trawel: W nowym MG ZS powinno się wszystko pomieścić. Niewiele ponad budżet ale nówka i 7 lat gwarancji.
  • Odpowiedz
@trawel Mam s-maxa II z 2016r. i polecam. Mi wprawdzie zależało na dieslu, ale są też Ecoboosty 2.0 (super silniki) i 1.5 (te już nie takie super). Od liftingu jest też dostępna hybryda 2.5.

Jeśli chodzi o rozmiary wew. vs zew. to będzie ci ciężko znaleźć coś innego tak pojemnego poniżej 5m.

Aha, jeździ jak osobówka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha i co do skrzyń - Powershift
  • Odpowiedz
  • 0
Przeglądałem różne z propozycji i chyba nie ma złotego środka.
Począwszy od Mazdy, czy Jeepa - tutaj obawiam się, że miejsca wcale tak dużo nie będzie (zwłaszcza w Maździe, gabarytowo jest to raczej auto podobne do Mazdy 6, może i mniejsze, jedyne co to wyższe).
Jeśli chodzi o auta pokroju Grand Scenic czy Espace - czytałem, że auta mają różne problemy z elektroniką i wcale nie są takie bezproblemowe .
Następny w kolejce smax - silnik 2.0 duratec spoko, jednak powershift raczej zbiera kiepskie opinie (może II gen jest lepsza, ale nadal obawa jest).
Co do grupy VW - tutaj obawiam się trochę skrzyni DSG. Czytałem opinie, że w ruchu miejskim dostaje mocno w kość (ciągłe ruszanie i zatrzymywanie), a jednocześnie serwis/naprawy takiej skrzyni są kosztowne.
Amerykańskie "mini"vany są chyba jednak przerostem formy nad treścią, tzn są za duże jak na potrzeby i pewnie spokojnie wystarczyłoby auto pokroju smax, czy espace, jednocześnie byłyby to zapewne najpewniejsze auta (z punktu widzenia silnika/skrzyni, itp). Dochodzi też problem z samym parkowaniem - raczej nie jest łatwo zaparkować auto długości ponad 5m i szerokości ponad 2m (zwłaszcza na tych parkingach pod marketami, itd).
  • Odpowiedz
  • 0
Faktycznie zacząłem się wręcz zastanawiać nad jakimiś dieslami, które potencjalnie są bezpieczniejsze/mniej awaryjne niż współczesne benzyny (taki 2.0hdi). Jednak mimo wszystko obawiam się, że przy takich niewielkich przebiegach te diesle okazałyby się równie problematyczne jak te benzyny.
  • Odpowiedz
@Golfinho: Kolego polecający Ecoboost, weź przestań doradzać ludziom, na tematach o których nie masz pojęcia xDDD Co do powershifta zgoda druga generacja jest już lepsza i rzadziej się sypię.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trawel: Przejedź się jednym i drugim, zobacz, zerknij. To są już spore samochody i jeździ się nimi wygodnie. Chyba że ważysz ze 130kg, no to wtedy pasowałoby jakieś Grand Cherokee'ego( ͡° ͜ʖ ͡°) Z takich aut jest jeszcze Mitsubishi Outlander i są wersje 7-osobowe. Jest minimalnie większy od Mazdy i Jeepa i też jest OK.
  • Odpowiedz
  • 0
@ziomus13: osobiście nie siedziałem ani w jednym ani w drugim, ale jakoś ciężko mi się z Tobą zgodzić patrząc na suche dane na papierze (przynajmniej jeśli chodzi o cx-5). Sprawdziłem wymiary auta i jest ono krótsze niż Mazda 6, bagażnik ma także mniejszy (nieznacznie, ale jakaś różnica jest). Jedyne co to widzę, że szersze o 2cm no i wyższe.
  • Odpowiedz
@trawel: Ja mam Cheroke'ego i jak dla mnie miejsca jest akurat w sam raz. Jeżeli faktycznie jest dla Cb za mały no to zastanów się nad Grandem. Tam już napewno miejsca Ci nie braknie. Minus jest taki, że akurat to auto trzeba zagazować, bo pali jakieś 14l/100km. W 80k powinieneś się wyrobić za takiego 8-10 latka.
  • Odpowiedz