Wpis z mikrobloga

Cześć,
poszukuję auta, które spełniłoby moje oczekiwania. Auto dla rodziny 2+2, przy czym zależałoby mi na wystarczającym miejscu z tyłu, tak aby zmieściła się (i nie była mocno ściśnięta) osoba dorosła plus dwójka dzieci w fotelikach, a dodatkowo żeby bagażnik był na tyle spory, żeby pomieścić wszystko na wakacje (z tych większych rzeczy to wózek i łóżeczko turystyczne). Auto na co dzień użytkowane w mieście i to głównie na krótkich dystansach, tzn 3km, postój, kolejne 3km, itd. Szukam czegoś bezawaryjnego i względnie taniego w eksploatacji (jeśli chodzi o koszty związane z paliwem, to tego nie biorę pod uwagę - w obecnym aucie mam raczej niezbyt niskie spalanie) - nie chcę auta, gdzie co chwila coś się będzie psuło, albo gdzie jakieś eksploatacyjne wymiany będą mnie kosztowały dużo. Jeśli chodzi o rocznik to myślałem o czymś co ma mniej niż 10 lat (a im mniej tym lepiej). Budżet zakładałem 70-80k (ale, jeśli faktycznie trafiłoby się coś szczególnie wartego zainteresowania w trochę większym budżecie, to też rozpatrzę).

Dzięki za wszelkie sugestie i propozycje.

#motoryzacja #samochody
  • 35
  • 0
@onomatopeja_w: jakie silniki w tym fordzie są bezpieczne? Z tego co kojarzę/słyszałem, to ecoboost jest dość problematycznym tworem (nie wiem natomiast czy wszystkie pojemności). Jak wygląda sprawa skrzyni automatycznej - czy tutaj nie będzie też jakichś problemów?
@trawel: Wybij sobie Forda z głowy. Już wielu się na tym przejechało nie bądź kolejnym. Budżet masz fajny, ja bym celował w Mazdę CX-5 albo Jeepa Cherokee w benzynie. Za ten hajs możesz myśleć o 2017-2018 roku. Woły nie do zajechania :) W jednym i drugim masz nieśmiertelną skrzynię i silnik. Wielkościowo dla takiej rodziny idealne. Jak zależy Ci na jak najtańszej eksploatacji to Cherokee i wkładasz LPG. Jak liczy się
@trawel: octavia,superb. Jeśli chodzi o s maxa to fajne auto, silniki 2.0TDCI bardzo dobre, benzyny nie wiem, ale wielkiego narzekania na nie nie ma. Automaty w fordach to często powershift - I gen. bardzo awaryjna, II gen. poprawiona ale szału nie robi.
@trawel: zależałoby mi na wystarczającym miejscu z tyłu, tak aby zmieściła się (i nie była mocno ściśnięta) osoba dorosła plus dwójka dzieci w fotelikach,

Nie ma takiego 5-osobowego auta na rynku. Mam dość duże auto i między dwa foteliki ledwo mieści się jakieś dziecko. Pro-tip. Jeden fotelik dajesz z przodu, a z tyłu fotelik i i dwie osoby.
@trawel @zonecom: są takie auta na rynku jednak w większości nie europejskim kastracie :D Do np Toyoty Sekwoi albo Chevroleta Suburbana wejdą 3 foteliki obok siebie lub 2 foteliki i jeden dorosły.
@7uras: Tak dokładnie. Przynajmniej widzisz co bierzesz :P Z Niemiec czy Francji kupują chłopaki auta bez całego przodu, a później sprzedają jako bezwypadkowe, bo cały przód w kolor zmieniają. To samo w Polsce jest do ogarnięcia, jeśli szkody w Cepik nie było. W USA historia auta jest przynajmniej pewna. Tylko żadnych aut z Kanady i z poukrywanymi Vinami, albo z usuniętą historią. Tylko takie, które można prześwietlić.
@7uras: To jest jak najbardziej OK. Oczywiście do weryfikacji na miejscu. Tutaj jak ktoś dobrze zrobił będzie git. Znowu nie przesadzajmy, jak chcesz auto całkowicie bez żadnej szkody to musisz dopłacić z 30k. Wg mnie nie warto. Zresztą ja już się osprawdzałem trochę samochodów bezwypadkowych więc wiem jak ludzie ściemę walą :P Teraz mam taką renomę, że już wszystkie dziady z okolicy nie chcą przyjeżdzać do mnie na sprawdzenia samochodów xDDDD
ziomus13 - @7uras: To jest jak najbardziej OK. Oczywiście do weryfikacji na miejscu. ...

źródło: 2017-Mazda-CX-5-JM3KFBCL1H0201854-1

Pobierz
@Esisz: Do Grand Scenica 2 którą kiedyś miałem wózek wchodził na stojąco bez składania (gondola), łóżeczko turystyczne i wiele innych szpargałów. Komfortowe 3 osobne siedzenia z tyłu nawet dla 2 fotelików + dorosły pasażer. Dużo miejsca ogółem dzieciowóz. Silniki benzynowe 2.0 dobrze znoszą instalację gazową przynajmniej te stare, nie wiem jak w modelu III.
  • 0
Może padnie trochę kontrowersyjna propozycja - a co z przykładowo superb w benzynie (albo auto typu VW Touran, czy inne większe)?
Nie wiem jak te silniki (TSI) wypadają tak naprawdę przy jeździe raczej głównie miejskiej (oczywiście zakładam regularny serwis typu wymiana oleju, filtrów, itd). Nie wiem, czy te jednostki mogą być kosztowne w utrzymaniu (czy mimo regularnego serwisowania, może wydarzyć się coś kosztownego). Nie mam również pojęcia jak ze skrzyniami w tych