Wpis z mikrobloga

  • 0
@Bad_Wolf: hmm, załóżmy że mam 4 taśmy x 2m x 9.6W/m = 76.8W na pełnej mocy
Do każdej taśmy mam doprowadzone oddzielne przewody i chciałem podłączyć sterownik.

Jak rozumieć te kanały? Zakładając że mam 4 oddzielne przewody to mogę do niego podłączyć po 2 przewody do różnych wyjść V- i V+ i ciągnąć wtedy teoretycznie te 12A?

połowę tego licz jak ma działać dobrze


@Bad_Wolf: Pomijając już to pytanie wyżej
@some_ONE: zauważ że obok tej specyfikacji, gdzie jest 6A/kanał - jest grafika z 6wyjściami (sterownika RGB/RGBW a nie białego) - stąd pewnie im się wkleiło...

Realnie to i tak tam siedzą mosfety dużo mocniejsze, i zrobić z tego 100A to też nie byłby problem, problemem są złączki i ścieżki...
@some_ONE: 6a na kanał, oznaczenie max 10A jest wtedy kiedy się mostkuje ze sobą kanały. Jak te sterowniki wchodziły na rynek to polaczki wymyśliły że skoro mono sterownik ma tylko 12A a RGB ma 18A to lepiej wziąć RGB i zmostkować ze sobą wyjścia uzyskując 18A. Niestety tak to nie działa i po zmostkowaniu i podłąćzeniu 18A mono taśmy jarali sterownik. Więc producent naniosł dodatkową informacje. Mowię to bo jestem 10lat
  • 0
Przyjmij 6A/kanał. Ten sterownik ma 2 kanały więc możesz 12A podłączyć


@masqu88: Tylko zakładając 4 taśmy to jedną parę taśm podpinam pod jedną parę złącz V- i V+, a drugą parę taśm pod drugą parę załącz V- i V+, dobrze rozumiem? Wtedy mam <6A/kanał i <12A na sterownik.